şükela:  tümü | bugün
 • ingilizce'de jinn'in (cin) cogulu.
 • jedi knight 2 zamanlarindan, eski klanda$, muhabbeti keyifli bir dost. efendi bir adam.
 • golden sun isimli rpg oyununda bulunan sevimli yaratıklar. fazla yaralarsanız hemen kaçarlar, hafif yaralayıp yakalamanız gerekir. 4 çeşit djinn vardır; venus, mars, jupiter, mercury. her birinde 7şer djinn bulunur oyunda. djinn listemiz şu şekildedir:

  venus
  1 flint
  2 granite
  3 quartz
  4 vine
  5 sap
  6 ground
  7 bane

  mars
  1 forge
  2 fever
  3 corona
  4 scorch
  5 ember
  6 flash
  7 torch

  jupiter
  1 gust
  2 breeze
  3 zephyr
  4 smog
  5 kite
  6 squall
  7 luff

  mercury
  1 fizz
  2 sleet
  3 mist
  4 spritz
  5 hail
  6 dew
  7 tonic
 • heroes of might and magic 5'da academy ırkından bir yaratık.
 • * * her daim icimde, bir dunya otede
 • yönetmenliğini tobe hooper'ın yaptığı, razane jammal ve khaled laith'in başrollerini paylaştığı 2013 arap emirlikleri yapımı korku filmi.

  büyük beklentiler ile izlemesseniz sonu geliyor açıkçası. zaten süreyi pek uzun tutmamışlar. bununla beraber özellikle başroller dışındaki oyunculuklar çok zayıf ve filmin ilk kısmı biraz temposuz. ilk kısımda kestirip atmassanız ikinci kısımda görülmeye değer sahneler yok değil yalnız.
 • "the texas chain saw massacre", "salem's lot" ve "poltergeist" gibi kültleşmiş filmlerin yönetmeni tobe hooper'ın birleşik arap emirlikleri için çektiği korku filmi. aslında tobe hooper'ın 2000'li yıllardan sonra yönetmenliği bırakması gerekirdi. günümüzde b-film kalitesinde filmler çeken tobe hooper'ın djinn'i de diğer b filmler gibi olmuş. zaten filmi araplar için çektiği için de, çoğu yerden filmin kalitesini kısmış.. gördüm ki, dabbe'yi, siccin'i ve musallat'ı öve öve bitiremeyen, yere göre sığdıramayan insanlar bu filmi izlemeden kötülemişler. mantık olarak bu film de öve öve bitiremediğiniz türk korku filmlerine dayanıyor. ben de bu filmi bu sitedeki kötü yorumlara inat izleyeyim dedim ve gerilim bakımından bizim overrated türk korku filmlerinden bir tık üstünde olduğunu gördüm. en azından bu filmin az çok kayda değer, dişe dokunur bir senaryosu vardı ve jumpscare'leri bizimkilerden daha kaliteliydi. çok çok büyük beklentilerle izlemezseniz sonunu bir şekilde getirebiliyorsunuz açıkçası. ben filmin pek de iyi olmayacağını tahmin ettiğim için beklentilerimi en düşüğe çektim ve bir şekilde izleyebildim. sonunu beğendiğimi söyleyemeyeceğim fakat süresinin pek de uzun tutulmaması, filmi izledikten sonra pişman olmamamı sağlayan detaylardan biriydi... film, beklentilerinize göre şekillenecektir... 5.5/10
 • tek güzel yanı kısa sürmesi olan film.

  -spoylır-
  filmin büyük bölümü gayet lüks bir otelde geçiyor ve resepsiyon görevlisi siyahi adam dışında tek çalışanı yok.
  -spoylır-

  mantık hatalarını düşünmekten korkamadığım korku filmi. gerçi genel olarak korkmuyorum, gidem de iki bangi camping falan yapam, dağ keçisi gibi kayalara tırmanam.