şükela:  tümü | bugün
 • devil may cry serisinin beşinci oyun. şimdiye kadar capcom'un geliştirip dağıtımını yaptığı serinin beşinci oyununu ninja theory'nin geliştirdiğine dair söyletiler varmış.

  http://www.vg247.com/…ng-worked-on-by-ninja-theory/

  doğru olabilir. çünkü "oyunun sadık takipçileri varsa da, denizaşırı bölgelerde, özellikle amerika ve avrupa'da satış rakamları yüksek değil" demiş capcom'dan bi yetkili. bu sebeple o bölgelerdeki oyuncuları çekmek için oyunda batı sosu olsun istiyorlarmış.

  http://www.vg247.com/…tern-touch-to-attract-buyers/ - 2 eylül 2010

  yani ninja theory'nin geliştirmekte olduğu haberi doğru olabilir. ya da ninja theory olmaz da başkası olur o taraflardan. ne bileyim. dante'yi amerikan ordusu adına dünyayı kurtarırken görmeyeyim de yeni oyunda, başka ne olsa razıyım. şaka şaka değilim. siktirin gidin adam gibi oyun yapın.
 • sırf dmc beceremeyen bebeler oynasın,amerikalılar beğensin diye ninja theory'ye yaptırılan üstelik reboot olan yeni dmc oyunu.

  bu da trailer; http://www.youtube.com/watch?v=x4vfl_kxlj0 dante tinerci olmuş.yazıklar olsun.
 • işte bunu yapmayacaktınız oğlum. "my name is dante" demeyecekti o lavuk trailerın sonunda. nero'yu yarattınız, itiraz mı ettik? kabullenmedik mi? n'olurdu başka bi isim söyleseydi o kodumu veledi ya. nerede karizmatik dante nerede bu velet? yok yok. bence yalan söylüyor. başka bi izahati olamaz.

  - i will ask you again, what is your name?!
  - my name iş, danteğ!
  - <şrak!> yalannn söylüyorsun!

  bunun haricinde fena görünmüyor. en sevdiğim yanı ise artık kumaş parçalarından hazırlanmış bohçaya benzeyen rengarenk salak şeytanlar yerine cyborg gibi görünen düşmanlar oldu. eski karakterlerden birini piç etmezlerse güzel iş olabilir gibi.
 • dün itibariyle capcom tarafından ps3 ve xbox360 platformları için geleceği duyurulmuş olan, devil may cry serisini sil baştan, daha farklı bir tarzda yaratacak oyun. geliştirici firma heavenly sword'un ve ekim ayında piyasaya çıkması hedeflenen enslaved odyssey to the west'in yapımcısı ninja theory.

  oyunun duyurulmasıyla beraber serinin hayranları kıyameti kopardı, çünkü ilk yayınlanan içerik gösterdi ki "dante" görsel açıdan çok büyük bir değişime -kimilerinin tanımıyla uyuşturucu bağımlısı, twilight çakması emo- uğramış. o yüzden bazıları oyunun nasıl olacağını dahi umursamadan "dante'yi bu halde tutarsanız dmc bitmiştir benim için." triplerine girdi. bu tepki biraz aşırı olsa da, genel olarak dmc severlerin çoğu dante'nin yeni halinden hiç hoşnut değiller ki ben de kendimi onlar arasında gösterebilirim. seriye yepyeni bir başlangıçla ayrı bir soluk getirme isteği anlayışla karşılanabilir, ama dante gibi karakteriyle, görünüşüyle, hareketleriyle olsun fazlasıyla benimsenmiş karizmatik bir figürü değiştirmek hem de bu hale getirmek çok büyük bir risk yapımcılar açısından. nitekim ilk gelen tepkiler de bunu haklı çıkarır vaziyette.

  diğer yandan trailerın işlenişinden ve çevrenin halinden anladığımız kadarıyla karşımızda daha karanlık, daha ağır havaya sahip bir dmc var gibi görünüyor. bu durum bu sefer hikayenin de üstünde durulduğuna dair bir işaret olabilir. bilindiği üzere dmc oyunlarında hikaye çok ön planda olmamıştır, atmosfer ve aksiyon ikilisinin öncülüğünde ilerler oyunlar, ama bu sefer hikaye de bu ikiliye katılabilir.

  ninja theory'nin çok köklü bir tarihi yok. fakat ilk büyük oyunları olan heavenly sword ile ne denli sinematik bir deneyim yaşattıklarını oynayanlar bilir. bir süre sonra çıkacak olan enslaved'in de dün itibariyle demosu psn'e düştü; ilk yorumlar oyunun güzel olduğu yönünde. dmc konusunda ise, şu an en büyük kusur dante'nin tipi olarak kendini gösteriyor, ama belki de henüz bilmediğimiz şeyler mevcuttur. dante yine çeşitli olaylar sonucunda beyaz saçlarına kavuşabilir, tabi bize gösterilen, gerçekten dante'yse...

  oyunun ilk trailerı şuradan izlenip, altında da hayranların nasıl kinlerini kustukları görülebilir:
  http://www.gametrailers.com/…gs-10-devil-may/704508

  biraz daha kin için de:
  http://www.ninjatheory.com/…ms/forumdisplay.php?f=3
 • oyunnu baş tasarımcısı olan tameem antoniades isimli dallama dante'yi direkt kendine benzetmiş;

  http://img137.imageshack.us/img137/5196/yep4.jpg

  ayrıca forumlarda dmc fanları delirmiş durumda.oyunu beğenmeyenlerin oranı %99.iptal olursa şaşırmıycam.
 • en son yapılan tokyo game show'da seriyi yeniden yapıyorlar dmc devil may cry adı altında: http://en.wikipedia.org/wiki/dmc_(video_game) bu da traileri:

  http://www.youtube.com/watch?v=bhoneuh8kma

  efenim şimdi dante'nin tipi mipi kaymış. tamam oyunu yapan yapımcı firma heavenly sword'tan bildiğimiz için oyun güzel gibi olucak ama dante bildiği resmen punk'culara, zibidi tipli birisine dönmüş bu nasıl iştir anlamadım. zaten çoğu oyun web sitesinden gelen yorumlarda bu yönden yani dante'nin karakterinin ya da karakter demeyelim dış görünüşünün tamamen değişmesi olayı baya bir eleştiriliyor.

  yani hani oyunun ismi şeytan belki ağlar ya, ulan bu yarattığınız yeni dante tipinden sonra dante ağlamasın da ne yapsın amına koyim. resmen sikmiş atmışsınız adamın tipini. dante'yi biz o çılgın karakterinin yanında bu karaktere uyan dış görünüşü ile sevmiştik ama böyle tip değişikliği hiç mi hiç olmamış. umarım aldıkları bu kadar negatif yorumdan sonra tekrar eskisi gibi olur dante yoksa bu yeni karaktere alışmak çok zor olucam bu dmc5 denilen serinin ve hikayenin devam ettiği devam oyununda.
 • sen git 4. oyunda nero diye bir adam çıkarıp dante'nin aynısı yap, sonra yenilik lazım bize diye bi sonraki oyunda dante'nin tipini değiştir. ya ben lan neyse..
  umarım biri bunu oyunun gidişatında odunla döver de emoluğu ve sigarayı bırakır, nirvanaya ulaşır, saçları beyazlar, üçgen vücuduna kavuşur. herkesin dövmek istediği bi tipten esas oglan mı olurmuş yoksa?
 • durumdan ne yazık ki hitler de memnun değildir ve konu ile ilgili yorumlarını aldık kendisinden ve sonuç olarak bize böyle patladı:

  http://www.youtube.com/watch?v=795l3vhlrj4
 • dmc 4'teki kendini bulmuş, ağırlığını koymuş, suskunluğunu korumuş, yeri geldiğinde çatır çatır ayar vermiş dante abimizi itin götüne sokmaktan beter etmiş, ağzına sıçmış, çoluğun çocuğun maskarası etmiş, cümle aleme madara etmiş oyundur. yine öylesine oynanır belki ama ne eski tadı verir ne de orijinaline para verilir. dallamanın teki dante'yi kendine benzetmiş deniyor, doğruyosa rezaletin daniskası. bari dante demeselermiş bu ne çeşit bi mallık.. çok kınadım vallahi moralim bozuldu daha da oynamam dmc falan...
 • reboot dediğin en az 15 yıl geçmişse yada ne bileyim son çıkan bölüm,oyun,film neyse ağır sıçmışsa yapılır.lan daha 9 sene olmamış ilk oyun çıkalı nedir bu? ben şahsen 4.oyunu beğendim.evet dante ile oynana bölümler aynı bölümlerdi ama dante'de yeni silahlar vardı.özellikle pandora box manyak bişiydi.neymiş 2 milyon satmış azmış.capcom bu oyundan 5 milyon satış bekliyormuş.çok beklersiniz ne deyim.