şükela:  tümü | bugün
155 entry daha
  • bugün farkettim de bu #85354665 yazdigim yazının üzerinden tam bir sene gecmis.ve bu bir senede mutluluk kontrolu (dmt ve seratonin kontrolu ) bana bambaşka birsey öğretmis ,kendimi tanımaya calismayi.evet gercekten de bu dengeyi tutmaya calismak insana kendini sorgulatıyor ve bu sorgulatma senin kendi hatalarınla yüzleşmeye zorluyor .herseyden önce sunu anladım ki eğer kisi dünyayı evreni insanları tanımayı istiyorsa önce kendini tanımalı önce kendini bilmeli.cünkü olay senden başlıyor.gercekten de inandigim seylerin haricinde olayları farklı kaynaklardan okumaya calisirim fakat hz.ali den olan su söz hep çok hoşuma gitmiştir. kendini tanımayan allahida tanımaz.bence bunun altında bir çok mana yatıyor.belki burda bize söylenmek istenen tamamen bir bilinçlilik hali .bu öyle bir bilinç ki etrafındaki herseyin farkındasın.ama bu farkındalık icin de bir çaba gerekiyor o çaba da senin kendini tanıman icin verdigin mücadele.cünkü insan olayların hatta yedigi içtiği yaptigi konuştuğu seylerin kendi üzerinde ki etkisini bilmiyorsa başka canlılar üzerinde ki etkisini de asla bilemez. sanki olay da tam burda kopuyor degil mi.eger biz yaptıgımiz seyleri tam bir bilinçlilik halinde yapabilseydik otomatikten kendimiz icin olan seylerin en iyisini yapacaktık.ve bu bilinçliliğin vermiş olduğu netlik de bizim insanligin işleyişini , evreni analiz etmemizi ve dogayla uyumlu yasamamızı kolaylastiracakti.cünkü herseyin dozunu tutturabilecek bilince sahip olacaktık.tam olarak da dmt tribinde insanların birçoğunun anlattigi şey, herseyin çok farkındaydım ,hersey çok gercekti, hersey o kadar beraberdi ki sanki bir gibiydi. bu olay ne kadar zihinle baglantili görülüp , epifiz bezinde gerçekleşse de bence etkileri kalp üzerinde.aslinda daha çok bir uyum ,kalbinin derinliklerini zihninde canlandirabilme durumu. o kadar derinlere gidebilme durumu çünkü insan oradaki zayifliklarini ve kötülüklerini gercekten giderebilirse ozaman özgür olur ozaman o bilinçlilik halini yasar ozaman gercekten belki gercekten de anlamaya baslar kendisinden daha büyük birseye ait oldugunun.bence serotonin dmt iliskisi kontrolu burada yatıyor.zihnimizi istediğimiz kadar temizleyelim kalbimizin derinliklerini temizlemedikçe olayları yüzeysel görmeye devam edeceğiz.oysa insan gercektende o bilince o kalbe sahip olsaydi bir yaprağı bile koparırken tereddüt ederdi cünkü görürdü oradaki yaşamı oradaki güzelliği.

ben bu seyleri kendi icimde düsünürken daha önceden de kendime sorduğum soruyu soruyorum tekrar , meğer böyle bisey varsa ve ben bütün hayatim boyunca bunu istiyorsam bunu nasıl bir çaydan yada bir maddeden umabilirim ? söylemek istediğim su ki serotonin ve dmt arasındaki iliskinin bir kısmıda insanin kendini tanımasından geciyor , çünkü ozaman neyin bizim icin geldiginide anlamamız kolay oluyor ve tam da bizden insan olarak allah'ın istediği şey bu.anlamamiz. farkında olmamız.belki de günümüz dünyasında parçaların yerine oturmadigindan şikayet ederken kendimizin yanlış parca oldugunu görmezden geliyoruz.
  • beyin duyu organlarımıza ulaşan ham veriyi anlamlandırma ve harekete geçirme süreci vardır.
    sinirler uyarıldığın anda sivri uçlar çizer bir sonraki uyarı anına kadar düz çizgi gibidir. dmt arttırımı bu düz çizgi anında fazla kalmanızı sağlıyor. uyku anında, karanlıkta sessizlikte vs vs daha çok etki etmesi bu sebepten olsa gerek. bir kere görme işitme duyunu kapatıyorsun. zaten uyku sırasında tüm duyularını kapatıyorsun. bu süreçte ne olmasını bekliyoruz? rüya?
    öğrenci olduğum sürede uykusuzluktan artık algılarım epey zayıflamıştı, bakıyor ama görmüyor ya da gördüğümü algılamadığım için görmüyorum diyorum. velhasıl veriyi anlamlandıramadığım her an trance halinde gibiyim. ara ara halüsler görmüşlüğüm oluyordu...

dmt kontrolsüz arttırılmasını bu konuda bilgi sahibi kimselerce tehlikeli bulunuyor. öncesinde meditasyon yapılması, iç görünün temizlenmesi bla bla öneriliyor. bilinç altı temizliği yapılmadığı taktirde kötü ruhlar görüldüğü söyleniyor. ben bunu söyle düşünüyorum, kişi trance halinde düşünceleri kontrol edebilir durumda değil, kötü bilinçaltı kişiye kötü halüs gösteriyor. biri tanrıyı gördüm diyor, biri siyah gölgeler vardı diyor, biri bugs bunny ile körebe oynadım.

bilinçaltımdan tırsmasam kullanıp deneyimleri yazmak istedim.
    araştırmalarım devam ediyor, kullanıp deneyimlerini yazmak isteyeni mesaj kutuma beklerim.
35 entry daha