şükela:  tümü | bugün
  • 23andme'den aldığım raporu ek veriler elde etmek için bu siteyle paylaştım, sonuçlar epey başarısız. verileri ve tahminleri güvenilmez. çoğu 23andme ile çelişti, diğer hatalı tahminlerinden dolayı 23andme'nin daha güvenilir olduğuna eminim. ayrıca kahve tüketimi (amerikalılar buna takmış) eğitim durumu tahmini gibi şeyler var, örneklem üzerinden gidiyorlar ama onlar da gayet başarısız. boyumu 20 santimetre eksik tahmin etti, çok da emin kendinden kısasın sen diye de ekledi. ücretsiz ama dna bilgilerinizi verdiğinize değecek bir şey elde etmiyorsunuz.
  • yahudi kökenler konusunda başarılı bulduğum sitedir.
    ayrıca ancesrtydna'in avrupa'nın güneyinin tamamını yunan/italyan ve türkiyenin doğusunun tamamını kafkaslar şeklinde genellemesini de yapmıyor.

    az çok bildiğim geçmişime bakarak 23andme hariç yüklediğim bütün siteler içinde en tutarlı cevapları dna.land derledi bence.

    sadece şunu söyleyim, ağır balkan kökenlerimi balkan şeklinde kategorize edip de bunu yunan italyan şeklinde kategorilendirmeyen ve akademik amaçlar güden ve kar amacı gütmeyen sağlam bir site.

    (bkz: genetik uzmanı değilim)