şükela:  tümü | bugün
  • içinde latmak istenen birincil fikir iyidir güzeldir ama bir meksikalı bir amerikalı ya da bir japon yerine bir kürdün seçilmesi ve" bu video bugün milyonlarca kişi tarafından izlendi " tarzında sol üstte varolan ve devamında alt metinlerde hissettirilen ikincil mesajları enteresan olan video.
    bu hemen ırkçılık faşistlik gibi algılanmasın lütfen.
    viral bir reklam gibi düşünün. kürtlerin viralini yapmışlar desem yine faşist olacağım ama bunun bir sistem eleştirisi yada farklı bir bakış açısı belirtmek olduğunu önceden söylemeliyim.

ülkedeki terörün bombaların pik yaptığı bir dönemde kimler tarafından yapıldığını bilmediğimiz bu masum minik popüler videomuzda bir yandan harika bir yönetmenlik örneği varken diğer yandan kürt kızının yanlışlıkla "hates turkish people" ı ve" government" diye düzeltmesi çok manidar. adama demezler mi zaten filmde kullandığınız adam başı 5 cümle var. bir bu mu vardı tırrik. onca arada konuşulan cümle arasından bunu seçmek niye yani. izleyen kişinin bilinçaltında durduk yere farklı bir düşünce oluşturmak değil mi bu bir yerde?

ayrıca o kürt kızı da meksikalı gibi ingilizce konuşuyor maşallah. başlığı (bkz: viral reklamda meksikalı kızı kürt kızı gibi oynatmak) şeklinde açacaktım ama yine ırkçı pezevenk dersiniz diye espri yapmaktan çekindim.

daha bugün bomba patlamış. akşam 4 gibi uyandım az önce haberim var. millet bu videoyu paylaşıyor. bomba patlaması ne kadar sıradanlaşmış. yazık lan.

neyse ben survivor izleyeyim.
  • aslında kocaman bir aile olduğumuzu ve bazen bunu unuttuğumuzu göstermiştir.

güzel çalıma.
  • ilgimc bir calisma.
    fransiz ablanin sozleri recete gibi. ve gram fransiz olmamasi da guldurdu. kurt kizinin turk cikmasi falan da guldurdu ama sasirtmadi. yunan tohumunu kufur olarak kullananlarin cogu %40 falan o taraftan cikar. hele bu osmanliyik ecdaaaad diyenleri cok gormek isterdim. he canim atalarin osmanli he. cikacak kokenleri avrupadan sonra ehe mehe tukurukten nasil anlarlarki yalaan yalan demeye. cok salaklar ya.