şükela:  tümü | bugün
  • waking up the neighbours albumunden bryan adams $arkisi. pek leziz ve manali bir slowdur.

do i have to say the words

rescue me from the mire
    whisper words of desire
    rescue me - darling rescue me
    with your arms open wide
    want you here by my side
    come to me - darling rescue me
    when this world's closing in
    there's no need to pretend
    set me free - darling rescue me

i don't wanna let you go
    so i'm standing in your way
    i never needed anyone like i'm needing you today

do i have to say the words?
    do i have to tell the truth?
    do i have to shout it out?
    do i have to say a prayer?
    must i prove to you how good we are together?
    do i have to say the words

rescue me from despair
    tell me you will be there
    help me please- darlin rescue me

every dream that we share
    every cross that we bear
    can't you see- darling rescue me
  • bryan adams'in nefis slowlarindan birisi. konu$amayan adamlarin cektigi aciyi kisik sesiyle cok iyi anlatir brian efendi. bir yandan da artik boyle sarkilar yapamadigina uzulursunuz bu adamin.
  • bryan adams bu şarkının klibini de 1991'de konser vermek için geldiği istanbul'da çekmiştir.
  • nefis sarki, nefis klip:
    http://www.youtube.com/watch?v=hjcpru4c-p0

bu arada basindan sonuna en kralindan istanbul reklami mubarek.
  • susuyorum ama...

"do i have to say the words?
    do i have to tell the truth?
    do i have to shout it out?
    do i have to say a prayer?
    must i prove to you how good we are together?
    do i have to say the words"
  • ege üniversitesi kimya mühendisliği bölümünün bahçesinde senelerdir yerde sprey boyayla yazılmış şekilde duran, yağmurlarda daha bir belirginleşen, etrafta kimin yazdığı hakkında efsaneler dolaşan mistik yazı...
  • sol frame de görünce loop a aldığım şarkıdır. eski günleri hatırlattı birden
  • yıllar önce babam karışık bir kaset yapmıştı. içinde billy joel'dan bob seger'a, bryan adams'dan michael bolton'a kadar değişik değişik şarkıcıların şarkıları vardı. arabada dinliyorduk, bizim peder bey de hafiften egzantrik birisi olduğu için şarkıların hoşuna giden kısımlarında frene kısa aralıklarla basıp basıp kendi kendine eğleniyordu. ben de oldum olası arabada süratten korkmuşumdur. geçen arkadaşlarla tüplü bir kartalla kafalarımız trilyon vaziyetteyken bostancı'ya gidelim dedik de yolda eleman bastıkça bastı. kartal da nası göt atan bir arabaymış arkadaş, abdestsiz boylayacaktık öbür dünyayı az kaldı. delikanlılık olsun diye de öne oturdum korkmuyorum hesabı.

neyse işte arabada o kasedi dinlerken babam hep bi durgunlaşırdı. ''bu şarkı bana amerika'yı hatırlatıyor'' diye diye coşkun sabah'a bağlıyordu. ben de aradan onca sene geçmiş unutmuşum şarkıyı, gece vakti google'da aklımda kalan rescue me kısmıyla arattım da buldum.

babamın neden şarkıyı dinleyince aklına durduk yere anılarının geldiğini anlayabildim en sonunda. benim aklıma babamın frene basıp basıp eğlenmesinden daha çok şarkıyla alakasız yer ve mekanlarda geçen olaylar geldi. geçmiş zamanlara fon müziği olması açısından nefis bir şarkı yani. kimisi ilk aşık olduğu kişiyi, kimisi aile bireylerine yakalandığı mastürbasyon seansını, kimisi beyaz eşya dükkanından davlumbaz alma anını hatırlayabilir. ben ise sadece sigara üstüne sigara yakıyorum.
  • bryan adams candır lakin istanbul'a gelip "rescue me - darling rescue me" diye diye klip çekmesi manidar olmuştur.

(bkz: öküzün altında buzağı aramak)
  • sevdiklerine kafasından geçen gerçek hisslerini söyleyemenlere ithaf edilmesi gereken muhteşem bir bryan adams parçasıdır.