şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ilk kullanımda donanim veya yazilim problemi olan ürünler yetkili servislerde onarılıp yine orijinal haliyle, indirimli fiyatla satışa çıkarılmaktadır. bu ürünlere kısaca doa ürünü denilmektedir. (bkz: doa) ürünlerin garantisi yine yetkili servisler tarafından verilmekte ve garanti süresi satışından itibaren başlamaktadır.

    yazarın notu: bir yerden anaaam cok ucuza notebook buldum diye atlamadan evvel ürünün doa ürünü olup olmadıgını sorunuz. sonucta her ne kadar servisi yapılmısda olsa en nihayetinde daha fabrikadan arızalı cıkmayı basarmıs bir üründür. tamirde görse parcasıda degistirilse ileride yine arıza cıkarma ihtimali yüksek demektir. diyeceksiniz ki olsun yinede garantili. iyi hos garantili ama ürünü aldıktan sonra 15 günde bir arıza cıkarsa ve her seferinde servise gidip bir ay beklese, siz bir ay notebooksuz kalsanız, hele ki cıkardıgı arıza diskde olsa yada disk controllerında olsa, bilgilerinizide habire kaybetseniz makina her geldiginide herseyinizi sil bastan yeniden yüklemek zorunda kalsanız, "ulan allah kahretsin keske bastan verseydim bi 150 dolar daha da bu rezilligi cekmeseydim" demezmiydiniz?
  • piyasada çok uygun fiyata bulunan laptopların genel özelliği. çok güzel bir tane buldum, şeytan diyor gir riske al bir tane...
  • (bkz: refurbished)