şükela:  tümü | bugün
  • kızıltoprak'taki mcdonald's'ın bulunduğu sokağa açılan yeni bir burgerci. butik burgerle fast food'un arasını bulmaya çalışmışlar ve baya da başarılı olmuş. fiyatlar uygun, lezzet de kömürde pişmeyen etlere göre çok iyi.
  • kızıltoprak civarında oturuyorsanız mutlaka denemeniz gereken burgerlerin yapıldığı yer. inegöl köfteli burgeri bir harika. fiyatlar gayet güzel.
  • fiyat performans oranında sınıfta kalan hamburgerci. hamburgerleri kötü değil ancak gereksiz pahalı ve küçük. 250 ml'lik içecekler 5 lira.
  • xl tandir burger'ini deneyeyim dedim gecen gun. xl ya hani, yuz kusur gram et var icinde bi' de... siparis ettik geldi. 30 tl'yi uzattim koca bir paket tasiyan kurye arkadasa, bekliyorum ki bizim emaneti versin de karnimizi doyuralim... neyse efendim bi baktim bu ceketin ic cebinden sigara cikarir gibi cok afedersiniz fino kopegi boku buyuklugunde olan paketi cikarip elime tutusturup gitti. bu mu lan bizi doyursun diye 24 tl verdigimiz hamburger dercesine uzun uzun baktim arkasindan. 6 tl de bahsis vermistim ustelik dobby'nin tarafima uyguladigi bu efsanevi zikisin ardindan. neyse aq, tandir burger'in tadi fena degildi de o paraya donerse senindir'den 2 porsiyon iskender yerdim lan ben! oyle bi' numarasi filan yok anlayacaginiz. ahan da gelip suraniza bi' okuz otursun istiyorsaniz sacma sapan harcamalardan dolayi, siparis edin gitsin. para bol nasilsa... ben ayda en az 10 defa boyle sacma seyler yapiyorum mesela... mealbox bir, burasi iki...
  • hamburgeri "eh işte", "bu fiyata bu tat biraz yavan" olan mekanlar listesinde.
    önü her daim müşteri dolu.
    ya müşterileri yada ben hamburgerden anlamıyoruz.
  • hasan amir sokakta yer alan hamburgerci. yerleştiği dükkan biraz uğursuzdur, o işhanı inşa edildiğinden beridir o dükkanda açılan 27. işyeri oluyor kendileri (evet saydım). umarım makus talihi yenerler
  • hamburger ekmegi lezzetli, icerigide guzel ozellikle ince patatesi ile kendini farklilastirmis fakat oglen 1 de cheese burger yedim hala sindiremedim nasil bir yag orani var anlamadim. lezzetli amabu yuzden bir daha gitmem.
  • sürekli zam yapıyorlar, durduramıyoruz.
    bir yıl içinde neredeyse %100 zam yaptılar, gitmeyin, kebap falan yiyin, bunları şımartmayın.
  • islak hamburge boyutunda hamburgerleri hayvan gibi fiyata iteleyen mekan. ozellikle eve siparis vermeyi dusunuyorsaniz fotograflardaki ince patatesi sakin beklemeyin. paket icerisinde gevrekligi kalmadigi gibi islanmis kagit gibi tadi oluyor.

ben cok merak ettim deniycem diyorsaniz yerine gidip deneyin. siz yine de en iyisi o paraya cok daha iyi hamburger yiyebileceginiz mekanlari tercih edin.
  • dobby's burger place

özellikle anadolu yakasında başarılı burger ve hotdog yapan yerleri düşününce son zamanlarda artık fiyatları abardılar dememe rağmen yakın zamana kadar şans vermeye devam ettik.
    açık konuşayım spora ve diete kastığım bu günlerde bünyemi ödüllendirmek üzere zeytin soslu fantastik pirzola burger için gidiyordum, -ki manasızlaşan fiyatları kabul ederek gitmeye devam ettim.

aslında, neredeyse açıldığı zamandan beri severek gittiğimiz mekandı.
    önce dükkanın sadece sol tarafındaki alan kadardı, ekmekler vs. iş hanı içerisindeki yerlerinde yapılıyordu,
    sonra iş hanının uğursuzluğundan mıdır bilmem yandaki dükkan boşaldı ve orayı da içeriye katarak genişlediler ve bugünkü görüntülerine geldiler, sosyal medyada canınızı çektiren ekmeklerin piştiği fırınları buraya aldılar.

butik sokak hamburgercisi konseptinde bu abartı fiyatlara rağmen yapılan tadilatlar sonrasında içeride bir tuvalet olmadığını, kışın içeride üzerinizin koktuğunu dışarıda oturduğunuz masa grubuna göre götünüzün donacağını bilerek gidin ısrarcıysanız.

-tuvaleti sorduğunuzda sizi iş hanının içerisine yönlendirdikleri için eski anadolu benzinliklerinde yaşadığınız iple taşa bağlı tuvalet anahtarı gözümde canlanmadı desem yalan olur.

gelelim yemeklerine;
    öncelikle açıldığı zamanki yazılmış 4sq yorumları kesinlikle doğruydu, fiyatları bağdat caddesi için kabul edilebilir düzeyde ve lezzeti gerçekten çok iyiydi.
    o zamanlar tanıştığım ve sohbet ettiğim konseptin yaratıcısı erdem bey çok ilgili ve özenli birisi diyebilirim fakat kendisinin 4sq hesabında mekanı için paylaştığı tavsiyelerin görsellerindeki burgerleri yemeyi beklemeyin, zaten bu stüdyo görselleri ile menu tutarlılığı türkiye’de pek karşılaşılan bir durum değil.

aynı şekilde hod dog o zamanlar istanbul’da yediğimiz en başarılı olandı diyebilirim.

günümüze gelene kadar:
    zamanla fiyatlar değişti, bazen personel kaynaklı iletişim sıkıntıları yaşandı sonra düzeldi, paket serviste sorunlar yaşanmaya başlandı, sonra fiyatlar daha da değişti derken, yapıcı da olsa sevdiğim bir mekan için 4sq üzerinde negatif yorum yazmayı sağlayacak hale getirildim artık.

-ilk fail hamburger ekmeklerinin artık yanık olması ve bunu sorduğumda sorumlu hanımefendinin bunu özellikle yaptıklarını söylemesi üzerine oldu,
    “şahsen ben sevsem de yanımdaki hiçkimse yeni ekmeklerin daha yanık olmasını sevemedi, bu detay çifte kavrulmuş petit beurre gibi, yanık severi düşünmek iyi düşünce ama normal tüketiciyi de unutmamalı” dedim geçtim.

-diğer fail sosyal medya hesapları üzerinden köpürtülerek tarafımıza ulaşan yeni ürünleri shrimp burgerdi,
    “belkide açıldığından beri severek giderdiz fakat bazı negatif değişimler var. mesela sosyal medyada görüp denediğimiz shrimp burger'de karidesler diriliğini kaybetmiş ve yanık sarımsak tadıyla kötüydü” dedim ve adisyonun fotografını da fiyatlar konusunda merak edenler için ekledim.
    öncelikle aynı sorumlu hanımefendi burgerin içindekileri sorduğumuzda, içerisinde marul var dediği şeyin aslında coleslaw salata olduğunu yerken öğrendik.

gelen adisyon (01şub’16 21:14)
    1 shrimp slaw 31tl
    1 tandır alaturca 20tl + cheddar 2tl
    1 patates 8tl (üzerine bir tutam toz baharat serpilirse adisyona +1tl daha ekleniyor)
    1 cola 5tl
    toplam tutar 66tl (evet salak salak nidalarınızı duyabiliyorum)

sosyal medyayı ve hesaplarını bu kadar aktif kullanan bir işletmenin neden 4sq, instagram, facebook, sözlük gibi platformdaki negatif kullanıcı yorumlarını dikkate almadığına sağlıklı ve kibar bir yorum getiremiyorum, üzgünüm.