şükela:  tümü | bugün
  • sayın cumhurbaşkanımız muhtemelen bunu kastediyordu. birileri profesörleri tatmin etmek için uydurulmuş son derece subjektif, genellikle sonucu baştan belli, hiçbir ölçütün olmadığı saçma sapan bir sınav. ilkokuldaki sözlü sınavlar bile daha objektif. hocalar kendi ilgi alanıyla ilgili soru sorar. bunları bilemezsen ya da bilsen de istediğim cevapları veremedi diye yetersiz görürler. hocaların önünü açmak istiyorlarsa bu sınavı kaldırmakla işe başlamak gerekir.
  • allah aşkına nedir? bu sözlü sınav. avrupa'da bunun örneği var mı? ben pek duymadım. birileri doçent adaylarıyla oyalanmak için uydurmuş.
  • 3 tane makaleyle profesör olmuş jüri üyelerinin 20 makale, 3 kitap, 5 kitap bölümü yazan doçent adayını utanmadan bırakabildiği bir sınav.
  • kaldırılmazsa cumhurbaşkanının söyledikleri havada kalır. bir adamı doçent yapmak istemiyorlarsa sonsuza kadar bırakabilirler.
  • kaldırılması çok yerinde bir hamle olabilecek sınav.

aksi halde tamamen birilerinin insafına kalmış oluyor akademisyenler.
  • mehmet ali lılıçbay' ın doçent olmama nedenleri arasında gelir.
  • kılıçbay bana o ünvanı verecek adamlar benden daha üstün olmalı dedi. herkes onu prof sanıyor ama....
  • hocaya engel olmanın en kolay yolu sözlü sınavdır. rahmetli ecevit memur adayları için sözlüyü bunun için kaldırmıştı. böylece gariban anadolu çocukları memur olabilmişti. sonra feto yazılı sınavın da içine etti ama, doçentlik sözlü sınavını sadece feto değil herkes işine geldiği gibi kullanabiliyor.
  • "yok lan, o kadar da değil." diyemiyorsunuz değil mi artık? işte öyle.
  • nasıl diyebiliriz ki? sadece darbe yapacaklarını tahmin edemedik. kopya çektikleri 2010 kpss' de ayyuka çıkmıştı zaten