şükela:  tümü | bugün
 • 9 eylül'de başlayıp 7 ekim'deki 5'inci bölümüyle ilk sezonunu noktalayan bbc one dizisi.

  konusu tek cümleyle, aldatılan kadının psikolojisi ve zaman içinde yaşadığı değişimler. doktor gemma foster'ın (suranne jones) kocası simon'ın (bertie carvel) atkısının üzerinde bulduğu sarı bir saç telinden sonra bir şeylerden şüphelenmesiyle dizi başlıyor. ilk bölümün de harika bir kurgusu var. önce ufak şüpheler, sonra yanılgıya düşmeler ve kendini suçlama, ardından olayın kesinleşmesiyle birlikte karşımıza çıkan sarı saçlı kadın adayları.

  bu dizi bbc'nin 2015 yılı içerisinde şimdiye dek en çok izlenen dizisi. 5 bölümü ortalama 8,1 milyon izleyici çekerken, final bölümü 10,1 milyon kişi tarafından izlenmiş. şimdi sizin kendinize sorduğunuz "ulan nihayetinde aldatma temalı bir dizi, niye bu kadar izlenmesi var?" sorusunu ben de kendime sordum. sonra anladım ki ingiltere'deki çoğu kadın bu diziyi izlemiş. çünkü dizide erkek bakış açısı yok. tamamen kadın üzerinden ilerleyen ve bence hedef kitlesini de kadınlar olarak belirlemiş bir dizi.

  suranne jones'ın olağanüstü performansına da bir paragraf açmazsam olmaz. jestler, mimikler ve ruh hallerini o kadar iyi yansıtıyor ki ekrandan gözünüzü alamıyorsunuz. ayrıca 37 yaşına rağmen çok da zarif bir kadın. bertie carvel ise onun yanında biraz gölgede kalmış tabii ister istemez.

  ilk sezonda konu tamamlanmasına rağmen, bu izlenme sayısıyla ikinci sezon onayını da aldı. açıkçası ne anlatacaklarını merak ediyorum. yapımcısı ve senaristi de bu kadar talep göreceğini beklememiştir sanırım. ingiliz dizilerine meraklı olan ve 5 saatlik güzel bir dram izlemek isteyenlere tavsiyedir. sırf o efsane final bölümü için bile izlenir.
  sevgiler.
 • tek kelimeyle mükemmel. konusu basit olabilir fakat kurgusu, oyuncularının performansı ve yasattigi inişli çıkışlı duygular oscar ödüllü bir filmle yarışır. film tadında bir dizi. hayata dair bir drama. hangimizde cesaret var bu kadının ki kadar? ıkinci sezonu iple çekiyorum.
 • tlc tv'de yayınlanan bir bbc dizisi.
 • başlandığı gibi bitirilen, sonrasında "ee yani" tatminsizliği bırakan anlamsız bir 5 bölümlük dizi. yalnız jodie comer'in performansı iyiydi.
 • çok güzel bir ingiliz dizisi. daha önce söylendiği gibi aldatılan bir kadının kadın gözünden hikayesi.

  suranne jones müthiş bir oyunculuk çıkarıyor. 38 yaşında ancak bana daha yaşlı göründü. 2.sezon çekimleri başlamış. izleyin derim.
 • 2. sezonu ilk sezon olduğu gibi 5 bölümdür. gemma ve oğlu hayatlarına devam ederken şehre geri taşınan simon karısı ve kızı ile kabusa dönüyor.
 • ikinci sezoun her bölümü sürükleyici ve akıcı bir dizi olmasına rağmen finali fazlaca mesaj kaygisi ile bitirmişler.
 • akil devre disi kaldiginda sadece duygularla hareket edildiginde, bir insanin ne kadar dibe cekilecegini, kendi dibe cekilirken en yakinindakileri de beraberinde surukleyebilecegini anlatan 2 sezon 10 bolumluk enfes bbc dizisi.

  --- spoiler ---

  ne istediniz o gunahsiz sabiden :'(
  --- spoiler ---
 • yokluktan ilk sezondan bir bolum izliyim dedim sonra bir baktim hic tanidik sahneler degil. meger 2.sezon cikmis.
 • çok garip bi dizi. sıkılarak beğendim. evet, aynen öyle bi oksimoron. kadının gelgitlerini hem anlayıp hem kendisinin ağzına çarpmak istedim. adamın seksi ve şeytan tüylü bir bok parçası olması, bile bile lades müdürlüğü kurduruyor insana.
  kadın gerçekten mükemmel oynamış. o kadar duyguyu, mimiği nerden çıkartmış hiç bilmiyorum. ya gerçek hayatta aldatıldı ya bunu yaşayan biri vardı yakınında; cidden alıp götürüyor (hem insanı hem de diziyi)