şükela:  tümü | bugün
3667 entry daha
  • 3 vakte kadar iptal haberini alacağımız dizi. artık 3 sezon olur, 3 sene olur onu bilemem.

duyduğuma göre* daha uzun süreli fakat az sayıda bölüm içeren sezon formatı ile bir var bir yok şeklinde 2022'ye kadar dayanıp 13. sezon ve 14. doctor* civarı bbc'nin elden çıkaracağı dizi. netflix gibi bir platforma mı devreder, sherlock gibi çaktırmadan final mi yapar belirsiz. sanırım 13 sevilmezse her sezona bir doktor şeklinde garip bir şey deneyecekler.

tabii bu yetkili abilerin elimizin altında bulunsun tarzı oluşturdukları bir iyi durum senaryosu. reytingler beklediklerinin de altına düşerse hiç kasmadan fişini de çekebilirler.

şahsen diziyle alakalı hiçbir heyecanım kalmadı. iptal olsa ilerisi için daha sağlıklı bir hikaye bırakırlar hatta. kadın doktor fikrini saçma buluyorum ama karşı değilim. ancak jodie whittaker'ın doktor olabileceğine inanmıyorum. illa kadın doktor olacaksa çok daha iyi seçenekler vardı. yol arkadaşlarındaki 23 nisan temasına değinmiyorum bile.

mesaj kaygısı, politik doğruculuk ve sjw bir can daha aldı.

edit: ne eril ne alfayım. dizinin bu boktan muhabbetin içinde boğulup gidişini görmek için erkek olmaya gerek yok. tiksindirdiniz vallahi.
  • aldığım duyumlara göre, bbc'nin dünya'ya pazarlamaktan sıkıldığı dizi.
    hatta "dizinin seyirci kitlesinin %98'ini oluşturan alfa ve eril bireyler izlemeyi bıraksın, biz de rahat rahat 'doctor who'yu iptal eden bbc çalışanları' olarak gezebilelim" diye çüksüz doktor bile getirtmişler.

aldığım başka bir istihbarata göre ise bir toplantıda, bbc'nin üst kademelerine kadar sızmış bir tane sjw/cuck çıkıp demiş ki; "madem reytinglerden memnun değiliz, neden dizinin prodüksüyon maliyetini düşürüp yeni oyuncularla ve yapımcılarla yola devam etmiyoruz? sonuçta doctor who buna elverişli bir yapım."
    "evlat..." demiş odadaki en alfa adam. "anlamıyorsun. bu, dizinin maliyeti veya reytingleriyle alakalı değil. artık doctor who'dan o eski tadı alamıyorum. en iyi ben bildiğim için artık bitmesi gerektiğini düşünüyorum. diziyi iptal ettirip reytingleri suçlayacağız. buna itiraz eden fanları da 'bunlar sjw, bunlar feminist, bunlar terörist' diyerek ergenlerin önüne atacağız."
    ne kadar doğrudur bilemem...

--- spoiler ---

jodie'nin doctor'undan şahsi beklentim ortaçağ'a döndükleri her bölümde kendisine cinsiyetçi tavırlar sergileyen herkese feminik feminik ayarlar vermesi. internetteki alt-right'çı mal değneklerini "mary sue bu yaa" diye ağlatmasını da dört gözle bekliyorum ayrıca.

--- spoiler ---
3 entry daha