3629 entry daha
  • david tennant'lardan nereye mk..
  • lan moffat mı kaldı? adam gitti, yenisi geldi.

hatun doktoru heyecanla beklediğim dizi.
  • yeni sezon ne zaman başlıyor bilen var mı?
  • yeni sezonunu heyecanla bekledigim dizi.

peter capaldi gibi daha ilk sezonundan benim gibi bir suru whovian'in favori doktoru olmus bir adamdan sonra jodie whittaker'a ben de temkinli yaklasiyorum ancak arkadaslar hangi diziyi nerenizle izliyorsunuz acaba? river song gelirse ne olacak doktor kadin :(( denmis, bu dizide captain jack harkness diye kadin erkek uzayli bocek demeden yuruyen omniseksuel bir karakter vardi hatirliyor musunuz? river song'un doktora olan sevgisi rejenerasyon ile degismeyecek ama farkli cinsiyette olunca kadin yan cizecek oyle mi?

lav iz lav amk.
  • kadın doktor nedir ve ne işe yarar, önce izleseniz de sonra karar verseniz nasıl olur, çok mu önyargısız olursunuz, hiç size göre değil dimi?
  • david'ciğimden sonra hiç bir doctor u tam olarak sindirmememden ötürü son iki sezonu tam izlemedim. izleyesim gelmedi.

fragmana baktım ve kadının o gülüşü o bakışı baya bi david havası verdi şans verip izlemeyi düşünüyorum.

ve bi zaman boşluğu yaratabilirsem artık kaç sene sonra olur bilemiyorum en başından bi başlamayı istiyorum. güzeldi ya ilk sezonlar canını yediklerim.
  • utanmadan "doktor'un kadın yapılmasına bu yüzden karşıyız" diye bir cümle kurabilen izleyicileri olduğunu da öğrendiğimiz dizi.

ideolojikmiş de ondan öyleymiş... koskoca genre dizisinin, 21. yy'da kalkıp çocuklara "geleneksel cinsiyet rolleri" öğütlemesini mi görmek istiyorsunuz?

hayır, mal mısınız şaka mı yapıyorsunuz anlamadım ki.
    gerçi twice upon a time'da direkt bununla dalga geçilmesine dahi alınan adamlar vardı. neye soruyorsam...

edit:
    yeni doktorun pipisinin olmaması -> ideolojik
    pipisiz doktora karşı olmak -> ideolojik değil
    çünkü evrenlerüstü zeka bunu gerektirir.
  • utanmadan noel bölümünde birinci doktor'a kadın düşmanı medeniyetsiz öküz muamelesi çekilmesine itiraz edenleri alınganlıkla suçlayabilen zihniyetin bok ettiği dizi.

evet evet klasik seri zamanında tabii kadın hakları diye birşey yoktu :( o yüzden liberal feminizmin yolundan şaşmamak gerekiyor ki o karanlık çağlara dönmeyelim :( bak ilk doktor'a o bile kadınlara ne muamelesi çekiyor :(

cidden kadın doktor seçiminin ideolojik olmadığını savunabilecek kafa yapısına sahip olmak... çok enteresan.
  • battlestar galactica dizisinin 1978'lerde çekilen ilk versiyonunda starbuck rolü erkekti. 2004 yılında başlayan yeni versiyonlarında ise aynı rol bir kadına verilince epey ortalık karışmış ve eski dizinin savunucuları tarafından yerden yere vurulmuştu. aynı durum bunda da yaşanacak ve görüldüğü kadarıyla yaşanıyor da. bir süre sonra gözler ona da alışacak ve benimsenecek. ilkinden sonraki yadsınır her daim.
  • ooo çok sevindim başlığı görünce. bekleyelim görelim.
1743 entry daha
hesabın var mı? giriş yap