şükela:  tümü | bugün
 • an itibari ile izlediğim en manyakça film listemin ilk sırasına oturmuş olan filmdir.
 • eblek bir ingilizin dead snow demesi gibi olan film ismi. . sanki başımıza tişikkirlir sipirmin.

  bu bitiyor frankenstein's army geliyor onlar gidiyor bu geri geliyor hepsi gidince iron sky'lara çıkacağız.
 • ilkinden çok ama çok daha eğlenceli olmuş. yalnız o iskoç ağzıyla konuşmaya çalışan polis şefi olmamış bre aybalam!

  bakıp geleyim gerçekten de yüksek diyardan mıymış şef?...hayır...elbette değilmiş...norveçli.

  neyse kıssası, nihayet ikincisini de çektiler. aydınlıkta geçen, sizi müzikle ve karanlıkla irkiltmeye çalışmayan, bol bol güldüren leziz bir zombi filmi.
 • norveç'ten bu kadar eğlenceli şeyler çıkıyor muymuş? devam filmi ilkini en iyi siken filmlerin belki de ilk sırasında.
  bir de izlemiş olanlar püfür püfür braindead havasının estiğini fark etmişlerdir herhalde. ilk filmde elemanlardan biri, braindead tişörtünü gözümüze gözümüze sokuyordu zaten.

  feci kokoreç çekti canım.
 • film boyunca sıkça star wars'a gönderme yapılsa da aslında en büyük gönderme yüzüklerin efendisi'e yapılmıştır. ana karakter martin tıpkı aragorn'un ölüleri diriltip savaşa götürmesi gibi nazi zombilere karşı ölü rus askerlerini dirilmiştir. bu bağlamda zombi sinemasına farklı bir boyut getirdiğini söyleyebiliriz filmin.
 • dehşet ince detayların olduğu efsane bir film
 • 2014 norvec yapimi komedi-zombie filmi. kesinlikle ilk filmden kat kat daha iyi. bol vahset, yer yer komedi barindiran oldukca iyi bir film. acikcasi fazlasiyla keyif aldim.

  puanim 8.5/10.
 • død snø filminin devam filmi. önceki filmden tanıdık tek karakter var, nazi zombiler dışında. filmde bu karakterin sağ kalışını, polisler tarafından bulunup kurtarılışını ve sonrasında atıldığı yeni macerayı anlatıyor yönetmen bu kez. tabii bu sefer işin içine abd'li zombi avcıları ve birçok yan karakter giriyor. bununla beraber hazinelerini koruma mücadelesi dışında nazilerin gerçekte neyin peşinde olduğunu da öğreniyoruz.

  önceki filmden daha absürt, komik, yenilikçi sahneler ve fikirler olduğunu söyleyebilirim filmde. yine önceki film gibi bu film de tamamen gün ışığında ilerliyor ve zombi filmleri klişelerinden tamamen ayrı bi yerde duran film kendi klişelerine sahip. ilk filmdeki bağırsak olayı gibi. müzik seçimleri de ilk filme göre aşağıda kalır değil, aksine total eclipse of the heart'ı hafızalardan çıkmayacak bi sahnede kullanmışlar.

  trivia:
  -filmdeki nazi komutan herzog ile nazi askerlerden birinin gerçek hayatta slogstorm isimli norveçli bi death metal grupları varmış.

  sondaki total eclipse of the heart sahnesi efsane olmuş yalnız. youtube yorumlarında biri de demiş, nekrofili bi sahne hiç bu kadar romantik olmamıştı daha önce. lol
 • işin içine amerikalılar girince mahvolacağını düşündüğüm ama tahminimin aksine ilk filme göre çok daha eğlenceli ve psikopat olmuş film...