şükela:  tümü | bugün
 • bu gece disko kralına ufaktan da olsa konuk olandır, sesini duyurandır.
 • siirt ile baykan ilçesi arasında bulunan dağ.

  http://www.haritatr.com/harita/dodan-dagi/38774
 • bingöl merkeze bağlı köy. devletin resmi belgelerinde adı ormanardı diye geçiyormuş.
 • neçe adından güzel bir eseri vardır.
 • hayatım boyunca duyduğum en güzel ve en enteresan sesin sahibi. sözlerini anlamama gerek kalmıyor, içime işliyor.
 • neçe adlı şarkısını bu ara sıkça dinleyip karanlık bir gecede bilmediğim bir yüzle yıldızlar altında dans etmem hayalini bana kurdurtan kişi. hafif rüzgar, şarap rengi elbise, saçlar dağınık,şuh ve asil ve neçe'nin tınıları...
 • o ses turkiye adli yarismaya katilmis muthis sestir. sesinin guzelligine jurinin buyuk ilgisi olmus kisidir.
 • muş-varto’da dünyaya gelen dodan özer ilk, orta ve lise öğrenimlerini de burada tamamladı. müzik çalışmalarına 1992 yılında varto’da başlayan dodan 1995 yılında izmir’e yerleştikten sonra profesyonel bir çizgide devam etti. “umuda ezgi” grubu ile bir yıl boyunca izmir’de konserler veren özer, 1996 yılında istanbul’a gelerek müzikal çalışmalarını burada sürdürdü. 1997 yılında murat öztürk’le kurdukları “dodan project” grubuyla blues, caz, rock, newage ve etnik müziği kürtçe sözlerle birleştirerek yeni bir müzikal perspektif sundukları “be naw (isimsiz)” isimli bir albüm çalışması yaptılar. bir dönem “iç ses” müzik topluluğunun solistliğini de yapan özer, tiyatro alanında da drama, oyunculuk, insanlık evrimi konulu seminerler verdi, atölye çalışmalarına katıldı ve iki tiyatro oyunu kaleme aldı. halen istanbul’da çalışmalarını sürdüren özer, aynı zamanda bir şiir kitabı ve 2. albümü şabûn üzerinde çalışmaktadır.

  repartuarı ve müziğiyle 'olgun' bir albüm ortaya çıkaran dodan'ın, şarkıları yorumlarken gösterdiği üstün performansın yanında; doğaçlama söylediği ezgiler müzikseverleri derinden etkileyecek. dinleyenler şiwan perwer ya da ciwan haco gibi kürt müziğinin usta isimlerinin şarkılarını dodan'ın eşsiz, kendine özgü yorumuyla yeniden dinleme fırsatı bulabilecekler. albüm, cem yıldız'ın aranjörlüğünde ve fahri göçer'in "neçe" parçasındaki latin müziğin harmanlanmış olduğu gitar yorumuyla, apo shakar'ın muhteşem basıyla, hogir'ın ritimleriyle, ve parçalarda bazen hüznü bazen neşeyi getiren çellosuyla barış, ayrı bir renk katacaklar.

  geniş bir repertuvara sahip olan albümde dodan'ın özgün yorumuyla "meleisa", "le dilbere", "neçe", "malan bar kır", "nexşe mirzo", "emprovize", "edle", "hevi" adlı parçalar albümde yer alıyor. müzikal anlamda zengin bir altyapıya sahip olan albüm içerisinde, "neçe", "emprovize", "hevi" şarkılarının söz ve müziği dodan'ın kendisine ait olmakla beraber diğer seslendirilen 5 şarkı da anonim olarak sunuldu. içsel, ezgisel yolculuğumuzda dudaklarınızda mutlu bir gülüşle rüzgara karışacak olan sesiniz; bizleri yolculuğumuz boyunca daha da cesretlendirerek yarınlarımıza daha umutlu bakmamamızı sağlayacaktır.
 • o ses türkiye'ye konuk oldu bu akşam. tüm jüriler döndü. bu akşam haberim oldu kendisinden. acayip bir sesi ve yorumu olan adam. yolu açık ola.
 • "haydar haydar" yorumuyla ağzımı açık bırakandır. yaşayarak, hissederek ve hissettirerek ancak bu kadar seslendirilebilirdi bu eser. yüreğine sağlık dost.