şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'den çıkmış, dünya üzerinde yoğun bir hit alacağını düşündüğüm girişim. birkaç yıl sonra buralar değerlenecek, bu entry alanı da uygun ücrete satılır o vakit geldiğinde... (bkz: swh)

  webrazzi'de yakın zamanda yer verdi kendilerine. daha önceki domain projelerindeki hizmeti de kapsayan yeni sistemde neler var kısaca gördüklerimi paylaşayım.

  https://webrazzi.com/…icin-yerli-arama-motoru-dofo/

  1- domain sorgulama
  2- sorguladığınız isim ( örnek backlink ) sorguladınız diyelim. backlink.com 'un satılık olduğu sistemi size gösteriyor ve sizi oraya yönlendiriyor.
  3- seçim yapmanıza gerek kalmadan sizlere alan adının tüm uzantıları kime ait cart curt bütün bilgileri gösteriyor.
  4- backlink yazdınız mesela sadece backlink ile ilgili alan adlarının dışında içinde backlink geçen alan adlarını da gösteriyor size.

  sistem şu an ingilizce, dediğimiz gibi global bir proje ama internet işiyle uğraşan herkes az çok bu dile hakim zaten.
  dünya üzerinde 325 milyon domainin kayıtlı olduğunu günlük 250 - 300 bin arası yeni domain kaydının olduğunu ve 200.000 e yakın domainin de düştüğünü gösteriyor sistem.

  ben beğendim. mutlaka işinize yarayacak, gelecekte çok da iyi yerlere gelirse neredeyse ilk yayın tarihinden beri kullanma lüksüne sahip olduğum için kendimi şanslı hissedeceğim bir proje. inşallah başarılı olurlar bizim de hayatımızdaki tek başarı 1.5 dakika boyunca duraksız işemek yerine dofo'yu ilk kullananlardan biri olmak olur.

  edit : ulan bu kadar yazdık sitenin linkini vermeyi unutmuşuz. (bkz: swh)
  https://dofo.com/

  kullanın dostlar, destekleyin arkadaşları. ülkemizin cari açığını düşürecek bu arkadaşlara destek olalım. belki birkaç iphone'u bu sayede amorti edebiliriz. (bkz: swh)
 • ben beğendim. bu girişim satın alınır.