şükela:  tümü | bugün
 • gay olan al pacino nun,erkek arkadaşının ameliyat* parası için banka soymaya kalkışmalarıyla başlayan,ve kısa zamanda ulusal medyatik bir şova dönüşen 1 gün süren gerçek bir hikayeden alınan ve sinemaya uyarlanan film..
 • al pacino'nun neredeyse tek başına oynadığı, bir kere izlenerek asla tadına varılamayacak film. tiyatro gerçekçiliği sinemada nasıl yansımalar sunabilir, al pacino'nun kapasitesinin sınırları nerelerdedir, sinemeda gerçek hikayelerden yola çıkıldığında; sanat ve yaratım bağlamında sınırlamalar söz konusu olur mu gibi daha nice soruyu kendinize sormanıza neden olabilecek film. işin kötü yanı bu soruları sormanız için filmi izlemeniz gerekir. hem de mümkünse türkçe dublaj felaketine uğramamış haliyle.
 • bir akşamüstü başlayarak, gecenin bir vaktine kadar süren, izlerken sonunu iyice merak etmeye başladığım bir kaybediş öyküsü. al pacinoyu her haliyle neden sevdiğimizin güzel bir cevabı.
 • al pacino'nun delikanlilik donemlerine ait ve gercek bir olay
  uzerine kurulu 1975 yapimi amerikan filmi.
  --- spoiler ---

  sal ve sonny banka soyma giri$iminde bulunup her bir halti yuzlerine
  gozlerine bula$tirirlar. 10 dakika surmesi planlanan soygun 12 saat
  surer. kasalarda ancak cep harcligi mahiyetinde miktarlar bulunmaktadir.
  bunlar yetmezmi$ gibi, sonny'nin biseksuel oldugu da filmin ortasinda
  ortaya cikar ve tv kanallari bunu butun ulkeye anons eder. ayrica al pacino'nun karisini canlandiran karakteri incelemenizi de ozellikle oneririm. nerde michael corleone, nerde sonny ?? 150 kiloluk geveze hanimina ek olarak bir de nikahli erkek sevgilisi var. bu mudur al pacino?? bu mu olmalidir?? izleyenlerin gozunde kurulan taht boylesine pervasizca mi yikilmalidir?ayrica pacino'nun partnerini canlandiran john cazale, ayni 5 senelik zaman zarfinda kendisine godfather filminin birinci ve ikinci bolumlerinde de e$lik etmi$tir ama o iki filmden sahip oldugunuz goz ali$kanligiyla bu filmi izler ve john cazale'den ayni silik sinik karakterde bir rol beklerseniz bir guzel yanilirsiniz...
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  iyi filmdir de. al pacino gibi bir aktörü ibne rolünde görmek pek keyif vermemekte.* ayrıca filmde lance henrikseni de görürüz.
  --- spoiler ---
 • al pacino'yu umutla her şeyi düzeltmeye uğraşırken izlemek pek de eğlencelidir.
 • al pacino'nun filmin yarısında moretti'ye söylediği "görevi insan öldürmek olan biri* tarafından öldürülmektense benden gerçekten nefret eden birinin beni öldürmesini tercih ederim." repliğiyle akıllarda yer eden film.
 • bir kez izlendiğinde dandik olarak algılanacak bir film..ancak altında yatan bazı gerçekler var.üzerine düşünülmesi gereken iyi bir film.
 • swordfishde açılış sahnesinde john travolta abimizin bu karizması ve yavşaklığıyla yaptiği "hollywood filmlerinde gerçekçilik sorunsali" temalı konuşmasında adı geçen güzel film.
 • mükemmel bir filmdir gerçekten.bu kadar deli bir basitlikte, kült konulu ama etkileyici film izlememiştim.
  --- spoiler ---

  sonunda hırsızların öleceğini bile bile yine de büyük merak içinde son 1 dakikaya kadar inanılmaz heyecanla izlersin filmi.

  --- spoiler ---
  herşeyin ötesinde çok değişik bir konu olmamasına ramen merakını sonuna kadar sürdürmesi, direk konuya girip zaman öldüren sahneleri olan filmlerden hiç payını almamış, eski olmasına rağmen yeni filmlerin ekran çözünürlüğüyle düşen kalitesini benim farketmemi sağlayan eser..
  hatta belki şaheser..
hesabın var mı? giriş yap