• nickelodeon un bolumlerinden biri. abudik gubidik yaratiklar mektup yazarlar doga ana ya bu ni eboole felan die o da naklen yanitlar.
 • doga anayı ehlillestirmede belli bir olcude basarılı olan insan beyni, kendi yarattıgı kavram ve/ya nesnelere karsı aynı sekilde basarılı olamamaktadır. belki de doga insana en buyuk rakibi olarak yine insanı yaratarak en buyuk kazıgı atmıs ve cok eglenmistir.
 • (bkz: doğa bey)
 • kendisi son yıllarda bizden öcünü fazlasıyla almaktadır.

  aşırı sıcak yazlar, aşırı soğuk kışlar derken arada telef olacağız haberimiz yok.

  (bkz: ne ekersen onu biçersin)
 • hiçbir gücün kar$ı koyamayacağı bir anne'dir. bütün doğaya hukumran'lık eder. tabiat ana fazlasıyla sömürülmü$tür biz insanoğlu tarafından.. katledilmeye calı$ılmı$tır ve hatta birçok bölgede de yine insanoğlu tarafından ba$arıya ula$ılmı$tır. * tabiat ana ya da diğer ba$ka adıyla (bkz: doga ana) o kadar kudretli ve güçlüdür ki dünyayı tek hareketi ile sonsuzluğun tarihine gömer,topragına değil..toprak da onun himayesindedir ama biz ne yapıyoruz insanlık adına ?..onu gün ve gün kirletiyoruz hem de her yerini..
  tabiat ana sessiz sakindir biz insan oğlu gibi sömürmez hemen hiçbir $eyi..sadece kendisini korumaya çalı$ır.. i$te o zaman çok tehlikelidir ki insan olarak biz nasıl her tepkiye ani reaksiyon veriyorsak o durur,bekler..ama patlaması çok fenadir lakin (bkz: tsunami), (bkz: volkanik depremler) ve (bkz: deprem) $eklinde gelebilir..
  fırtınaları hiç saymaya gerek yok bile.. nasıl bizim damarlarımız varsa, tabiat ananın da fay hatları vardır doğa üzerinde..bizim damarımıza basıldığında nasıl öfke ile kar$ılık veriyorsak ,i$te tabiat ana da aynı $ekilde reaksiyon gösteriyor..

  $imdi belki soracaksınız: tabiat ana kaç tane can aldı $u ana kadar?neden hep fırtınalar,depremler,yanardağlar canımızı yakıyor?

  eminim insan oğlunun aldığı candan daha az can almı$tır hatta kendi canından vermi$tir insan evladı uğruna..
 • günümüzün aktif olan en büyük putu. seküel ritüellerin vazgeçilmez idolü.
 • dünya düzenini sağlayan en büyük anne. doğurganlığı, savurganlığı, kızgınlığı, sevgisi hiç belli olmayan canlı yüce güç. son çağda "yeter artık evlatlarımın insanoğlu soyu" diye haykırmakta ama hayırsız evlatları onu dinlememektedir. maşayı eline alma vakti yakındır.
 • (bkz: tanrıça)
  (bkz: gaea)
  (bkz: mother)
 • (bkz: mother russia)
hesabın var mı? giriş yap