şükela:  tümü | bugün
  • istanbul biyolojik çeşitliliği mobil uygulaması projesi adı altında turan demiraslan katkılarıyla kurulan tema vakfı telefon uygulamasıdır. uygulama sayesinde ağaç ve çalı türlerini ayırt edebiliyorsunuz ayrıca içerisinde bitki terimleri sözlüğü mevcut daha yeni yayınlanmasına rağmen işleyişi ve kullanımı gayet iyi gözüküyor. şuan yanlızca istanbul için gözlem alanları mevcut ilerki zamanlarda kullanımla beraber bunun artacağını düşünüyorum. uygulama, bitkinin fotoğrafını çek türünü öğren formatında değil daha çok bitkiyi tanımanıza ve detayları farketmenize odaklanıyor. ayrıca bence en avantajlı durum uygulamanın türkiye formatında yapılmış olmasıdır app storeda buna benzer uygulamalar görebiliyoruz lakin özel olarak türkiye coğrafyası ve türkçe desteği mevcut olmuyor.
  • bitkileri nasıl tanıyacağınızı gösteren ücretsiz ilk elektronik doğa rehberi.
    ağaçları ve çiçekleri tanımak için can atan biri olarak reklamını gördüğümde hemen telefona indirdim. arada açıp yaprakları ezberlemeye çalışıyorum.
    teşekkürler tema.