şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • sayelerinde perişan olduğum durum.

krediler, kredi kartları zaten patladı. ev sahibi de cumaya kadar kirasını istiyor. bu başlıkta gündeme çıkamadığı için insanlar hala çocuklarını bu okula kayıt ettirmeye devam ediyor. yaz boyu millet tatil yaparken biz kirayı nasıl öderiz diye düşünüyoruz. bu okul sahibi gibi insanlara hesap soran da yok.

yaşattıklarınızı yaşamadan ölmezsiniz inşallah.

edit : hangi il olduğunu çok soran var arkadaşlar. çoğu ilde bu şekilde durum. yöneticiler durumu saklıyor.
  • bu sözde kurumsal okulda çalışan öğretmen bir arkadaşımın sesi olarak bu başlığı açıyorum.

bu okul 2 aydır öğretmenlerine maaş vermiyor.

sesini çıkarmaya çalışan öğretmenleride sindiriyorlar. sürekli sosyal medyada paylaşım yapmayın diye öğretmenleri uyarıyorlar. tehdit ediyorlar.

öğrencilerden milyonları cebine koyan kurum. 3 kuruş öğretmen maaşını ödemiyor.

bi el at be sözlük.

edit: destek için çok teşekkür ederim.
    bu başlığı sosyal medya hesaplarında da paylaşırsanız çok sevinirim.

edit 2: eğer doğa koleji bu konuda bir adıma atarsa burada duyuracağım..

edit 3: mart maaşının kalan %70’ini mayıs 3’te yatıracaklarını belirttiler. normalde 5’inde nisan maaşını ödemeleri gerekiyor. ama hiç sanmıyorum.

edit 4: 3 gün önce mart maaşının kalanını bugün de nisan maaşını yatırdılar. alacak kalmadı. çok şükür. inşallah birdaha yaşanmaz. ayrıca kurumun katarlılara satıldığı haberi var. hayırlısı.

edit 5: hort.
    ne yazıkki bu ayki maaşında 3’te birini yatırdılar. okullar tatil olduğu için yönetimin kafası rahat. çalışanlar rezil durumda. yazıklar olsun tek kelimeyle.

edit 6:
    #doğakolejiöğretmeninemaaşınıver hastag’i ile sosyal medyada hakkımızı alana kadar saldırıyoruz.

edit 7: (bkz: canada okulları’nın maaş ödememesi)

edit 8: az önce gelen bilgiye göre haziran maaşının kalan %70’i 19 ağustos haftası, temmuz maaşı ise ileriki bir tarihte yatacakmış. rezil ettiniz binlerce aileyi şu bayram arifesinde. yazıklar olsun.
  • asgari ücretin bi tık üstüne şımarık zengin çocuğu kaprisi çekeceksin bi de aylarca maaşın ödenmeyecek. bu kaçıncı seviye emekçi düşmanlığı, bitmediniz şerefsizler.
  • veliden aldığı parayı kendi inşaatlarına akıtan sahibinin maaş ödememesi durumu. üstelik üst düzey yöneticiler “sizden çok var” tavırlarında. ki bu daha kötü.
  • minimum 40 alıyorlardır çocuk başına..

yönetimde badem bıyık olmasın ?
  • öğretmenin maaşını vermeyen okul öğrencilerini hiç önemsemez. o öğretmenin bu kadar baskı altında düzgün eğitim vermesi de mümkün değildir.

velileri çocuklarını neyin içine attıklarını iyi düşünsün, bu konunun yakın takipçisi olsun.
  • kolej sahibi milli eğitim bakanımız bu durumu nasıl karşılar acaba...

öğretmenler özel okullarda ortalama 2250-2500 tl maaşla, neredeyse haftada 40 saat derse giriyorlar. hasta olsa hastaneye gidecek izni alamaz. izin alsa yerine derse girecek öğretmen bulamaz. çünkü ister branş olsun ister sınıf öğretmeni, neredeyse tüm yük sırtındadır.

bu öğretmenlerin çok bakımlı olması, şık giyinmesi bekleniyor.

çoğu okulda öğrencilerle yüzgöz olmamaları için öğrenci servislerini kullanmamaları söyleniyor.

ciddi ciddi meslek aşkıyla şımarık bebelere bir şeyler öğretmeye çalışan yığınla atanamamış öğretmen bu okullarda sürünüyor!
    veya sırf şehir merkezinde yaşamak adına bu çileye katlanıyor.

herhangi bir yerde kasiyerlik yapsa zaten aynı parayı kazanır. ancak mesleğini icra edebilmek adına özel okullarda çalışıyorlar.

sendikalara üye olamıyorlar. haklarını arayamıyorlar. grev yapamıyorlar. çünkü en ufak bir tepki gösterdiklerinde karşılarına çıkan ceberut patron;
    "senin gibi onbinlerce öğretmen okulumuza cv bıraktı" diyor.

milli eğitim bakanı elbette ki bu sömürü düzeninin tipik bir temsilcisidir!
    eğitim neferi değil eğitim sektörü patronudur.

her gün öğretmenlere küfredilen, 2 ay tatil yapıyorlar diye hedef gösterilen bir ortamda yaptığınız dezenformasyon ciddi anlamda yıkıcıdır.

öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır diyen lideri unutmayın. öğretmenler yaşayamazsa, doğru düzgün bir gelecek de beklemeyin. mevzu önemlidir.

özel okullar öğretmenleri süründürmektedir!

edit: biliyorsunuz bu başlıkları ve haberleri gören diğer özel okul patronları, "bakın doğa'da maaşlar ödenemiyor, siz çok şükür asgari ücretten hallice maaşınızı zamanında alıyorsunuz" diyerek böbürlenecekler...
  • kızımı özel bir okula veren bir veli olarak bir iki kelam edeyim.

kızım şu anda 12 yaşında. ilk okula başlarken ilk elediğim okul doğa kolejiydi.

niye? diye soracaklara cevabımı söyleyeyim.

bir avm de doga koleji standı var. oradan eşimle gecerken goz teması kurduk stantta duran kişiyle. bize broşür verdi ve okulun tanıtımını yapmak istedi. ben de "şu anda zamanımız yok, ama musait zamanimizda gelip öğretmenlerden bilgi alacağım" dedim.

aynı kişi "ben zaten öğretmenim" deyince, bu okulun ne mal olduğunu anladım. sen 3 kuruş para verdiğin ogretmeni, hafta sonu stant başında pazarlamacı gibi çalıştırırsan, sıçarım senin eğitim vizyonuna.

bankacı olmam sebebiyle doga koleji ve arkasındaki grubun nanelerini de öğrenme şansım oldu sonrasında. tabi ki burada açıklayamıyorum bildiklerimi.

velilere de buradan bir çift söz soyleyeyim. gerçekten bu işte marka olmuş birkaç kurum dışında maalesef kalan okullar bir eğitim kurumu degil, ticarethane. dolayısıyla çocuğunuzu buralara gönderip okul masrafları altında ezilmektense devlet okuluna vermek daha iyidir. benim kızım burs kazanmamış olsaydı kesinlikle devlet okuluna verirdim.
  • şu haberi görüp te nasıl sinir krizi geçirmiyor çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı müsteşarları hayret ediyorum.

edit: çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığıymış
    edit 2 : aile, çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığıymış. yeter ulan.
    edit 3: müsteşarlık yokmuş artık. piç ettiniz entrymi.
  • maaşlar ödenmiyor efendim. istifa etmis bir öğretmen olarak bildiriyorum ki ağustos maaşımız henüz verilmedi. çalışan arkadaşlarım istifa etmeyi düşünüyor ve eylül ekim maaşları da verilmedi.
    bu ay günlüğü 80, 100 liraya kitap fuarında çalıştım. ve ben bir öğretmenim. doğa kolejinin mağdur ettiği bir öğretmen.