şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • bu sözde kurumsal okulda çalışan öğretmen bir arkadaşımın sesi olarak bu başlığı açıyorum.

  bu okul 2 aydır öğretmenlerine maaş vermiyor.

  sesini çıkarmaya çalışan öğretmenleride sindiriyorlar. sürekli sosyal medyada paylaşım yapmayın diye öğretmenleri uyarıyorlar. tehdit ediyorlar.

  öğrencilerden milyonları cebine koyan kurum. 3 kuruş öğretmen maaşını ödemiyor.

  bi el at be sözlük.

  edit: destek için çok teşekkür ederim.
  bu başlığı sosyal medya hesaplarında da paylaşırsanız çok sevinirim.

  edit 2: eğer doğa koleji bu konuda bir adıma atarsa burada duyuracağım..

  edit 3: mart maaşının kalan %70’ini mayıs 3’te yatıracaklarını belirttiler. normalde 5’inde nisan maaşını ödemeleri gerekiyor. ama hiç sanmıyorum.

  edit 4: 3 gün önce mart maaşının kalanını bugün de nisan maaşını yatırdılar. alacak kalmadı. çok şükür. inşallah birdaha yaşanmaz. ayrıca kurumun katarlılara satıldığı haberi var. hayırlısı.

  edit 5: hort.
  ne yazıkki bu ayki maaşında 3’te birini yatırdılar. okullar tatil olduğu için yönetimin kafası rahat. çalışanlar rezil durumda. yazıklar olsun tek kelimeyle.

  edit 6:
  #doğakolejiöğretmeninemaaşınıver hastag’i ile sosyal medyada hakkımızı alana kadar saldırıyoruz.

  edit 7: (bkz: canada okulları’nın maaş ödememesi)

  edit 8: az önce gelen bilgiye göre haziran maaşının kalan %70’i 19 ağustos haftası, temmuz maaşı ise ileriki bir tarihte yatacakmış. rezil ettiniz binlerce aileyi şu bayram arifesinde. yazıklar olsun.
 • minimum 40 alıyorlardır çocuk başına..

  yönetimde badem bıyık olmasın ?
 • edit : başlığı açan arkadaş mesaj attı. çoğu şubede bu sorun varmış. buna devletin el koyması lazım. öğretmenlerin haklarını çalmaya çalışıyorlar gibi görünüyor iddialar doğru ise.

  edit 2 : (bkz: doğa koleji'nin öğretmen maaşlarını yatırmaması)

  doğa kolejlerinde çalışan kimseye mi yoksa sadece tek şubeye mi ödeme yapılmadığını merak ettiğim durum.

  tamamında aynı durum varsa vaziyet hiç hoş durmuyor demektir. tek bir şubeye ait problem ise bunun çözüme kavuşması için hangi şubesinin bu durumda olduğu belirtilirse ayrıca etkili olabilir.
 • asgari ücretin bi tık üstüne şımarık zengin çocuğu kaprisi çekeceksin bi de aylarca maaşın ödenmeyecek. bu kaçıncı seviye emekçi düşmanlığı, bitmediniz şerefsizler.
 • tekirdağ doğa kolejinde de olduğu bilinen durum. son bir kaç aydır öğretmenler maaşlarını alamıyorlarmış. okulda öğrencisi olan pek çok aile öğrencilerini başka okullara transfer ediyor. zaten öğretmenleri yok pahasına çalıştıranlar bir de maaş vermemeyi kendine hak görmeye başlamış. yazık.
 • veliden aldığı parayı kendi inşaatlarına akıtan sahibinin maaş ödememesi durumu. üstelik üst düzey yöneticiler “sizden çok var” tavırlarında. ki bu daha kötü.
 • gündeme gelmesi gereken başlıktır ancak ne yazık ki
  istismar edilen çocuk başlıkları gibi; havaalanı görevlisine hakaret eden kadın ya da periscop’u açık unutup uyuyan avukat kadar popüler olamayacaktır.
 • gündemde kalmalıdır. şaşırtmamıştır.
 • ancak itibarlarina zarar geleceğini düşünürlerse harekete geçerler bu yüzden gündemde tutulmalıdır.
 • bizzat doğa kolejinde çalışan bir öğretmen arkadaşımdan duyduğuma göre 1100 lira (yabancı para cinsinden 185 dolar) ödeme yapıp, kalanını sonra veririz demişler.
  bir de 5 tane mi ne okul daha yaptırıyorlarmış.
  tanım: 3 kuruşa öğretmeninden daha fazla değer veren, hak gasp eden bir kurum çocuklarınıza nasıl bir eğitim verebilir diye düşünmeden edemediğim husustur.