• hafta bitti. bekliyoruz. (:
  • yine eksik yine bilgilendirme yok. insan kaynaklarını arıyorsunuz biz de bilgi bekliyoruz diyorlar. son maaşlarım, seneye yokum. kalanlara sabır diliyorum.
  • cünkü insaat sektoru cöktü..buradaki velilerin yuzde 90'ı muteahhit profili olduğu için..geçmiş olsun...
    edit: okul yonetimini falan savundugum yok.. yanlis anlasilmak istemem.. bu ulkenin uretim-buyume ve pazar potansiyeli hep belliydi.. 2008 amerika krizi ve dunyaya dolar yagmasi neticesinde biz kendimizi bir bok zannettik.. gel gorki agustos 2018 de bu gercek sakk diye yuzumuze carpti.. demek ki neymis.. her onune gelen insaat ve egitim sektorune girmemeliymis..
  • sayelerinde perişan olduğum durum.

krediler, kredi kartları zaten patladı. ev sahibi de cumaya kadar kirasını istiyor. bu başlıkta gündeme çıkamadığı için insanlar hala çocuklarını bu okula kayıt ettirmeye devam ediyor. yaz boyu millet tatil yaparken biz kirayı nasıl öderiz diye düşünüyoruz. bu okul sahibi gibi insanlara hesap soran da yok.

yaşattıklarınızı yaşamadan ölmezsiniz inşallah.

edit : hangi il olduğunu çok soran var arkadaşlar. çoğu ilde bu şekilde durum. yöneticiler durumu saklıyor.
  • şu haberi görüp te nasıl sinir krizi geçirmiyor çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı müsteşarları hayret ediyorum.

edit: çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığıymış
    edit 2 : aile, çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığıymış. yeter ulan.
    edit 3: müsteşarlık yokmuş artık. piç ettiniz entrymi.
  • öğretmenin maaşını vermeyen okul öğrencilerini hiç önemsemez. o öğretmenin bu kadar baskı altında düzgün eğitim vermesi de mümkün değildir.

velileri çocuklarını neyin içine attıklarını iyi düşünsün, bu konunun yakın takipçisi olsun.
  • anaokuluna erken kayit yaptirdim. okulu gezdigimde calisanlarin mutlu oldugunu gozlemlemem onemli bir kriterdi benim icin. maasini alamayan arkadaslarin hangi sehir ve subede calistigini belirtmesi veliler icin yerinde olur. zira cocugu maas odemeyen bir kuruma vermek istemiyorum.

edit: teyit ettim bizimkinde gunu gunune yatiyormus.
    ayrıca sanırim franchise veriyorlar bu yuzden bazi subelerde sorun varken digerlerinde yok

edit 2 ve son: yuksek duyar ve adalet duygusuna sahip olduğunuzdan içinizde mesaj atarak ukalalık yapmak konusunda yoğun bir dürtü olduğunun farkindayım. atmadan once beni, yaşadığim şehri, dinamiklerini, kimle konuştuğumu, samimiyet derecemi bilmediginizi muhtemelen cevap bile alamayacağınızı düsünerek karar verin. doga koleji calisaniysaniz umarim paranizi alirsiniz. yine de mesaj atmak istiyorsaniz sizi bu ise benim sokmadigimi ve odeme garantisini benim vermedigimi hatirlayin. sevgiler.
  • 5'i ile 10'u arasında yatması gereken maaşın üzerinden tam 13 gün geçti. on üç gün. ve ne bir açıklama, ne bir mesaj, ne whatsapp gruplarından bilgilendirme var. yöneticiler "biz de bilmiyoruz, biz de haber bekliyoruz, biz de ulaşamıyoruz" diyor sadece. suçumuz inşaat şirketinin yönettiği bir okulda öğretmen olmak mı bilmiyorum...
  • kokuşmuş eğitim sisteminin başka bir sorunu daha.

anlı şanlı özel okullar, 40bin civarında bir ücret ile öğrenci kayıt ederken, kendisinin her şeyi olan öğretmenine (ki onları köle gibi çalıştırdığı herkes tarafından bilinir) 3bin-5bin arasında layık gördüğü maaşları nasıl veremez anlaşılır gibi değil.

birçok yeni öğretmene teklif ettiği maaş ise sadece 2500tl, onun da bir kısmı muhasebeden elden alınmak kaydıyla. (bir arkadaş bu durumu para istediğin babanın, yatak odasından pantolonumu getir vereyim örneğine benzetmişti)

ticaret bakanlığı, çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı, milli eğitim bakanlığı en kısa sürede müdahale ederek bu sorunu çözmelidir.

bir çift laf da velilere; kardeş sen çocuğunu o özel okula, daha iyi şartlarda eğitim alsın diye gönderiyorsun. sana bu eğitimi verecek kişi daha maaşını alamıyor, sence çocuğuna ne kadar konsantre olabilir. neden siz de bu konuda yönetime baskı yapmıyorsunuz.

kaliteli öğretmenlerin yetiştirip, geleceğimizi kurmak yerine, öğretmeni kalitesizliğe iten sistem, geleceğimizi kuramaz.

not: öğretmen değilim.
  • bu olayı birkaç yerden duydum insan hayretler içinde kalıyor eğitim abi eğitim nasıl zarar edebilirsin her okulun full fiyatlar fahiş öğretmen fiyatları desen standart nasıl zarar ediyor çözemedim...
hesabın var mı? giriş yap