• rezaletin alası bir durum. aslında çoğu belki bütün özel okullar böyle. kimisi öğretmen maaşını ödemez, kimisi yemekhanede aşçı olarak çalıştırdığı personelin maaşını ödemez, kimisi başka personelin maaşını ödemez. ama baktığınızda en kral okuldurlar, öğrencileri bilmem kaçıncı sırada yer alarak çeşitli üniversitelere girmişlerdir, reklamlarında herkes güler yüzlüdür falan. yersen.
  • izmit yahya kaptan okulunda 8 yıldır çalışmakta olan bir hocamızın haklı sebeple iş akdini feshetmesi için ihtarnamesini hazırlamama vesile olan hede. orta öğretim için taban fiyatını 40.000,00 tl'den açıp eğitimcinin hakkını ödememek nasıl bir orospu çocukluğudur izaha vareste. benzer mağduriyeti yaşayan eğitimci/emekçiler haklı fesih ihtarına buradan ulaşabilirler, yardıma ihtiyacı olanlar da her zaman yeşillendirebilirler.

edit: 2004'ten gelen amaçsız bir oksijen israfı lise fiyatlarının 12-13 bin skalasında olduğunu söyleyip bilgi kirliliğiyle itham etmiş beni. buyrun başka kolej artığı bulaşmasın diye kazığı buraya da bırakıyorum, hayırlı geleceğe dönüşler.
  • en geç ayın 10unda yatması gereken maaşları ayın 23ünde yatırmış bir kurumda çalışıyordum ben de düne kadar.çok şükür ayrıldım.ben tek başıma yaşadığım halde bu gecikmelerden dolayı çok zor durumda kalıyordum.kirası var faturası var.bir de bu maaşla aile geçindirenleri düşünün.
    para olmadığı için vermemek değil bence de.bizim kurumun sahibinin de aynı şekilde bir sürü inşaatı var üstüne büyük bir şehirde yeni okul açıyor.
    bu durumun önüne geçilmeli bir an önce.
  • bu kadar atanamamış öğretmen varken hala eğitim fakültelerine öğrenci alınırsa öğretmenin ucuz ve kolay vazgeçilebilir iş gücü haline gelmesi şaşırtıcı değildir.
  • öğretmen olan ablama neden doğa kolejine başvurmuyorsun dediğimde onlar maaş ödemiyor demişti. ben de nasıl olur koskoca doğa koleji öder demiştim. ödemiyormuş arkadaşlar, paraları almasını biliyorlar ama öğretmenlere yaptıkları bu. farkındalık oluşturulmalı.
  • gözünüzü toprak doyursun ya. dünyanın parasını kazanip da öğretmenin 2-3 bin lirasını mı denkleştiremediniz? ben o öğretmenin yerinde olsam derse gider masada uyurum. zerre de hizmet vermem.

aslında tüm hocalar birleşip böyle bir iş bırakma eylemi yapsalar. yapamazlar tabi sonra işten atılmak var. hani iki türlü de para yok da atılma durumunda para alma umudu da kalmıyor. nasılsa öğretmen bol amk yerinde. sen gidersin diğerini süründürürler .
  • sadece doğa değil halkalı devri alem koleji küçükçekmece kavram ortaokulu bunlar degıl 13 gün 2 ay sonra parça parça eksik eksik elden veriyor. nerde devlet? nerde hak hukuk?
    yıllarca üniversiteyi bu insanlara oyuncak olalım diye mi okuduk biz. çok yazık
  • bugün biri izmir mavişehir'deki okullarının satılık ilanını paylaşmıştı. devlet okullarının imam hatiplere dönüştürülüp eğitimin yerlerde süründüğü ve yıllık ücrette tavana yakın para alarak dahi çalıştıramıyorlarsa zaten personel maaşı ödememeleri garipsenmemeli. umarım tez vakitte işinin ehli birinin eline geçer okullar
  • maalesef şu sıralar bir çok özel kurumda yaşanan olay.
    aralık ayından beri düzgün maaş alamayan farkli okullarda çalışan öğretmenleri de duydum. ne yazık ki bu konuda hiçbir denetim yok.
    bir entry’de işten çıkılsın denilmiş. teoride doğru fakat pratikte bırakıp gittiğiniz öğrencileriniz olunca bunu kendinize yakıştıramıyorsunuz.
    ekonomik krizi bahane edip öğretmene maaşını ödemeyip kendine okul açanlarada tanık oldu bu gözler. hiçbir şikayet işleri yoluna koymadı bu zamana kadar.
    not: özel okullarda kayıt esnasında gülümsemeden sizi karşılayan personel ve öğretmene denk gelmeniz neredeyse imkansızdır ve hiçbir kurum çalışanı ulu orta maaş almıyoruz demez bu ifadelere itibar etmeyin.
  • klasik işletme mantığıyla yürütülen eğitim kurumunda meydana gelen olay.

suç öğretmenlerde. paranı almıyorsun aylarca, niye hala gitmeye devam ediyorsun. biriken maaşlar için öğretmenlerin eylem yapması gerekiyor. hatta sigortası asgari ücret üzerinden yatırılan öğretmen vardır kesin, ilgili yere şikayet edilebilir. zaten paranı almıyorsun kaybedecek bir şeyin de yok.

öğretmenlerin yerinde olsam sınıfta durumu çocuklara anlatırım. ailelerin durumdan haberi olursa belki onlar da çocuklarının kayıtlarını aldırabilir.
hesabın var mı? giriş yap