şükela:  tümü | bugün
  • doğa koleji başlığındaki son girilerden de görüldüğü üzere doğa koleji uzun zamandır öğretmen maaşlarını yatırmıyor. 7 aydır süren düzensiz maaş ödemeleri ve gecikmelerle ilgili herhangi bir açıklama yapılmamakla birlikte öğretmenler ve dolayısıyla aileleri mağdur ediliyor.

bakın herhangi x şubesiyle ilgili bir durum değil, bütün doğa kolejlerinde durum aynı. ve merak ediyorum, öğrenim ücretlerini alırken de bu kadar rahat davranıyorlar mı?
  • up up up!
  • saat gibi çalışan okulun inşaat firmasına satılması ile başlayan sorunlar silsilesinin son halkası. önce bir hafta on günlük gecikmeler, daha sonra yarısı şimdi kalanı ay sonunda ve son olarak %30 u şimdi kalanı allah kerim şeklinde devam eden maaş ödeme tarzları ile yaz tatilinde varacakları nokta bir ara hallederiz noktasına kadar gelecek gibi.

doğa koleji kazançlarının inşaat işlerine aktarıldığını ve kriz nedeni ile inşaattan okullara bir dönüş olmadığını düşünüyorum. çalışanlarına kolaylık ve sabır diliyoruz.
  • velilerden para almaya gelince şak diye alırlar ama hemen.

çalışanı sömüren ve ücretini vermeyen tüm kurumlar yerle bir olsun.
  • velilerin örgütlenmesi gereken durumdur.

işin insanlık boyutunu düşünmeseler bile duruma şöyle bakılabilir; çocuğuma eğitim verecek insanları parasız bırakırsalar, bu durum çocuğumun alacağı eğitime göreceği ilgiye günde saatlerce vakit geçirdiği sınıfın atmosferine illa ki yansır.
  • eğitime hazırlık ödeneğini ocakta verdikleri şubeler var, bakın devletin eylülde öğretmenlere teslim edilmesi için verdiği parayı ocakta verdiler. etütle, toplantıyla, gözetmenlikle öğretmenleri hafta sonları da çoğunlukla çalıştırıp da insanlara hak ettikleri parayı önümüzdeki günlerde diye diye vermiyorlar. demiyor ki bu insan kira, kredi kartı falan ödeyecek mi
    ve bu kadar bataktayken inatla yeni okullar inşaa etme derdindeler.
  • önemsiz bir konu. tüccar tüccara borç takmış, bize ne.
  • belki çoğu atanmayı beklerken, boşta kalmayayım, tecrübe kazanırım diye çoğu asgari ücretle ya da bir kaç yüz tl fazlası çalışmaya mecbur kalan bir çok genç öğretmenin kaderi paylaşan başlık.
  • öğretmenlerin acilen ayrılması gereken okul.
    kaybı durdurun ve yeni bir yer arayışına girin.
    paramızla içerde kaldı çalışalım tahsil edelim düşüncesi yanlıştır. daha da içeri girersiniz.
  • öğretmenlerin örgütlenip yasal yollara başvurması gereken bir durumdur. bütün öğretmenler aynı anda yasal yollardan işi bıraktıklarında veliler de ayaklanacaktır eminim. çalışanın haklarını gasp edenlere tahammül edemiyorum. en kısa zamanda dibe vurmalarını diliyorum.