şükela:  tümü | bugün soru sor
 • az makyaj yapmaya verilen isimdir, yanaga hafif bir allık, göze rimel ve dudaga bi miktar parlatıcı sürülerek yapılan günlük makyaj kisvesi altındaki makyajdır.
 • bu tip makyajın asıl amacı yüzü olduğundan farklı bir ifadeye kavuşturmak değil, kusurları kapatıp, zaten var olan hatları azıcık belirginleştirmek olmalıdır.
  mesela koyu renk göz makyajı kesinlikle bu tanıma girmez.
  genellikle gündüz uygulanır.
  uygulanmasa daha iyidir*
 • 3 saat makyaj yapmamis gibi gorunmek icin makyaj yapmaya verilen ad. cildi nefes aldikca disiligini hissedemeyenler icin yuzunuzdeki seyleri bi de ayni renkte boyalarla kaplama sanati.
 • doğal kelimesi altına sığınılıp boya küpüne batıp çıkma eyleminin gerçekleştirilmesi.makyaj müptelalarının sayesinde kendilerini kandırdıkları hede.
 • babamin deyimiyle genç kız makyajı.
 • bebeklik, cocukluk ve ergenligin sivilceli doneminden hemen oncesine kadarki donemde, kizlar ve erkeklerdeki dogal guzellik ve tazelik mucizesi. mat ve dupduru bir cilt, dudaklar ve yanaklar kendinden tatli bir pembe, goz altlari torbasiz ve yuzle ayni renk tonlarinda, gozler isil isil, saclar, kaslar ve kirpikler piril pirildir. dogal makyaj, ayni etkiyi sonraki yaslarda da saglamak icin yapilan makyaj rotuslarina da verilen addır.
 • makyajsız gibi durmayı hedefleyen makyaj stili. eğer başarılı uygulanırsa çok hoş duruyor.

  bu makyajda gözler ve dudaklar fazla renklendirilmediğinden vurgu kaslardadır. bu yüzden kasların düzgün biçimlendirilmiş olması önemlidir. kısacası renklerle değil gölgelerle oynayarak yapılan bir makyaj tarzıdır. ihtiyaciniz olanlar nemlendirme ozelliği olan bir fondöten, cilt renginizden sadece bir ton açik göz altı kapatıcısı, göz kapaklarınız için krem rengi far, kirpik kivirma aleti, kahverengi rimel, şeftali ya da uçuk pembe tonlarinda allik ve uçuk renklerde bir ruj.
 • hilenin en alasıdır.

  fondöten,
  pudra,
  göz altı aydınlatıcısı,
  iki farklı tonda allık,
  beyaz far,
  ten rengi far,
  siyah göz kalemi,
  rimel,
  dudak nemlendiricisi.

  makyajım bunlardan oluşur. yani sokakta gördüğünüz pek çok kişiden daha fazla sürür sürüştürürüm ama hepsinden az gözükür. yani yüzüme bakan ne siyah kalem görür, ne beyaz far, ne fondöten. çünkü makyaj boyanmak değildir, iyi yönleri öne çıkarmak, kötüleri saklamaktır. herkese şiddetle tavsiye olunur.
 • makyaj yapmak zorunda olduğunuz bir işiniz varsa ve palyaço gibi gözükmekten hoşlanmıyorsanız uygulamanız gereken makyaj. elbette ki makyajsız yüz kadar doğal olması beklenemez ancak bakımlı ve şık gözükmenize katkı sağlayacaktır.