şükela:  tümü | bugün
  • önümüz kış hazır mısınız bu tiplere

aslında çakal dünyasının sinsi insanının rekabet ve menfaatinin mutluluğudur.

muhabbet şöyle başlar:

-size kaç geldi doğalgaz ?

-valla geçen ay 320 geldi.

-kaç 320 mi sen naaptın , bana 200 geldi (içten içe benim evim daha sıcak diye seviniyordur göt)

-iyi gelmiş.

- bizim alt üst yakıyor ya, bazen hiç açmıyorum bile ev ona rağmen fırın gibi oluyor.

- ondan önceki ay ne geldi peki ?

-10 tl geldi hatta hanım zatürre oldu ama doktora gitti ev sıcak dışarısı soğuk diye olmuş.

-hmm. benimki de grip oldu soğuktan.

- kaç tl tuttu ilaçlar sizin peki?

-35 tl

-ben 21 verdim eczaneye
    "hihi orada da koymuşum" (iç ses )
  • sadece doğalgaz faturasını değil komşularının elektrik,su faturalarına da bakıp kıyaslamayla karışık tespit yapan insandır.

doğalgaz faturalarına bakar en düşük ücreti ödeyecek olan komşusu için "oha hiç mi kullanmıyorlar" der hele bir de mevsimlerden kışsa "soğuktan donmuyorlar mı acaba?" diye düşünür.

elektrik faturasına bakar kıyaslar "ulan toprak altı zaten karanlık gönül gözüyle karanlıkta oturuyorsunuz pintiler" der.

hele hele bir su faturasına bakışı vardır ki anlayamazsınız... "hiç mi duş almazlar... allahın pislikleri sifonu da çekmiyorlar herhalde" gibi iç geçirmelerle kendi faturasını alır kendi evine doğru ilerler.