şükela:  tümü | bugün
 • gayrimenkul ticareti yapan ya da evini pazarlayan ev sahiplerinin müşterilerine sunduğu dolaylı alternatif içeren uyarısı. "istenirse bağlatılır" ya da "isteyin bağlatalım" veya "isterseniz bağlatabilirsiniz" diye devam eder. bir kısmının blöf olduğunu dahi düşünüyorum. e kapına kadar gelmiş, bağlat madem, ne laf kalabalığı yapıyon ki?
 • "g.tume mi sokacagim dogalgazi kapidan?" $eklinde bir replikle cevap verilesi, aptal soz obegi.
 • haklı bir övünç kaynağıdır bu ibare. nitekim doğalgazın kapıda olabilmesi için günlerce mahallenizin altı üstüne getirilir, kazılır da kazılır her yer kapınızın önüne kadar, evler toz duman içinde kalır, balkona çamaşır asılamaz, iğrenç bir koku ve muhteşem bir gürültüye katlanırsınız günlerce ve işte sonunda doğalgaz kapıdadır. evinizde kalorifer tesisatı mı yok ama? eh biraz daha inşaat, gürültü ve pisliğe daha tahammül edin ve gerekli parayı harcayın ki kapınızdaki doğalgazın nimetlerinden siz de faydalanın.
  * atlantis karşıyaka'da kafayı yemişken, sene 2007..
 • özellikle kiralık ev sahibi ilanlarında ısıtma seçeneğine doğalgaz yazıp aşağıda not olarak doğalgaz kapıda yazanlara tertemiz sövüyorum. yıl olmuş 2099 hala çakallıklar bilmemneler.
 • çıtır hasarlının emlak kardeşidir. türkçe meali 5 10 bin tl size kaçarı vardır. kombi artı doğalgaz tesisatı çizimi üstüne bir de ocağa doğalgaz bağlatma vardır. bunun içinde dolaplar delinir tavandan çirkin siyah bir boru ocağınızın olduğu yere iner.

  ev alırken bunlar olurken ortaya çıkacak sıva, alçı boya tamirlerini de dikkate alın. doğalgaz hemen bağlanır diye aldanmayın.

  yatırım tavsiyesidir.