şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: tezek)
  • uygulamadan önce
    - anneye ördürülecek über kalın yün hırka
    - polar battaniye
    - nurofen, aferin, theraflu vs. ilaçlar
    - durmadan akacak olan sümükleri silmelik tuvalet kağıdı
    - alna koymalık ıslak havlu
    - iki günlük doktor raporu
    gibi önlemlerin alınması gereken yöntemlerdir. -10 diye haykırıyor termometre zira.
  • 2+1 bir öğrenci evi için en iyi tasarruf evde yokken açmayıp eve gelince de en çok hangi odalarda bulunuluyorsa o petekleri (min 3 max 3 yani 3 petek olmak üzere) önce 55-60 derecede açarak ortamı ısıtıp ardından 40-45 derecelere çekerek hem üşütmeden hem rahat bir kış geçirmektir.

eğer hastalanırsanız zaten o tasarrufunuz başınıza geçecektir.
  • petek vanalarını en kısık duruma getirmek. evet evet yanlış duymadınız petek vanalarını çok kısık bir şekilde açarak tasarruf yapıyorum ve yaklaşık 8 senelik kombi hayatımda geçen sene keşfettim bunu.

ama püf noktası her zaman kullandığınız açıp kapattığınız üst vana değil sadece. suyun çıkış yaptığı vanayıda aynı şekile kısmalısınız. ben tabiri caizse 1-2 cm döndürüyorum bu çıkış vanasını. bu durumda peteklere gelen sıcak sudan daha fazla yararlanmış olup hemen tahliye olmasını engellemiş oluyorum.

deneyin birşey kaybetmezsiniz. zaten her ay giren giriyor.
  • sürekli yanmalı kapa aç olayı değilde derece aç kıs durumları olmalı bina yalıtımı olmalı onun dışında yapacak pek bir şey yok gaz varsa ısı var ısı varsa para var para varsa vergi var vergi varsa dütülen bir dütücü vardır.
  • yöntem 1'e göre daha vasat olsa da yarmıştır.