• bursa anadolu lisesi beden hocası. aynı zamanda kayak öğretmenidir. kış ortasında göz çevresi beyaz olacak şekilde amele yanığına yakalanması, basketbol oynayamaması ve hangi yöreye ait olduğunu 7 sene boyunca çözemediğimiz tuhaf aksanı ile tanınırdı.

"geyinin evladım!"
  • bir zamanlar beden dersinde ilginç aksanıyla"evladım benim uludağda günde 25 saat kayak dersi verdiğim olmuştu" demesi hurafe şeklinde bütün okula yayılan beden hocası.
  • herşeyi tanrıya bağlayan yanlışlıkla beden eğitimi öğretmeni olduğunu sandığım insan
  • okulda beden dersleri almadan once uludag'da kayak dersleri alarak tanistigim, bursa anadolu lisesinin gozdelerinden biri. 7 senelik okul hayatim boyunca adimi nasil oldugunu anlamadigim bir sekilde eyup zannedip, beni yillar boyu eyup diye cagirmistir. ses de etmedim nedense, zira o eyup adli arkadasi pek seviyor olmali ki, pek bir iyiligi, kiyagi dokunmustur bize. hala daha hali saha maclarinda cektigi sutlarla kuslara yem vermesi, "evladim parmakhuclari (evet, bitisik) beyaz cizgiye" nidalari ve turnikeden verdigi ders notlarinda ogrencilere acimayip catir cutur 3'leri dayamasiyla hatirlanir.
  • yıllar önce hepimizi güldüren bi anıya konu olmuş değerli bal beden eğitimi öğretmeni. şöyle ki; milletin beden eğitimi dersinde bile çatır çatır össye çalıştığı bahar ayları...biz de hazır fırsat bu fırsat diye okula ait halı sahada maç yapacağız, fakat belirttiğim sebepten dolayı adam bulmakta zorlanıyoruz. zorlama da olsa iki takım çıkardık ama rakip takımda doğan hoca da oynayacak :) maçın hararetli anlarından birinde topla bi şekilde etkileşimim oldu, o anda sanıyorum nispeten sert bir müdahaleye sinirlenme anıma da denk geldi, karşıda kaleyi de görünce allah ne verdiyse abandım topa, doğan hocayı o anda görmedim bile valla ne yalan söyleyeyim, top hocanın suratına 'şaaappppp' diye yapıştığında saha bi anda buz kesti, kimsede çıt yok...hoca kafayı önüne eğdi, ben de suçluluk psikolojisi ile yanına gittim hocam kusura bakmayın bi şey oldu mu falan gibisinden, herkes de izliyo; hoca şöyle bi kaldırdı hafiften kafayı 'ev-ladım o nasıl şut yaa, manyak mısınız, plase vurun şuna plaseee ' diye serzenişiyle hepimizi güldürmeyi başarmıştır; güzel adamdır vesselam :)
hesabın var mı? giriş yap