şükela:  tümü | bugün
 • alevi kültür dernekleri genel başkanı.
 • ankara'daki "aleviler barış istiyor" konulu toplantıya katılmak için baki düzgün ve eşi yurdanur düzgün ile birlikte özel otomobille yolculuk ederken, ankara'ya 80 km kala yol kenarından uzun namlulu silahlarla araçlarına ateş saldırıya uğrayan alevi kültür dernekleri gen. bşk.'ı.

  "selahattin demirtaş'a brüksel ziyaretinde kendisine göstermelik suikast yapılması ve omuzundan vurulması" teklif edildiği iddialarını yazmıştım. (bkz: #53805865) inşallah önümüzdeki günlerde hiç kimseye suikast düzenlenmez, inşallah emniyet ve istihbarat olanaklarımız olası siyasi suikastleri önlemek için yeterli olur.

  kendisine ve sevdiklerine geçmiş olsun. allah bütün ülkeyi ve ümmeti terörden korusun, her türlü düşmanımıza fırsat vermesin.

  ek.1: dernek resmi web sitesi
  derneğin olayla ilgili görüş ve açıklamaları
 • alevi kültür derneklerinin (akd) 12 kasım 2016 tarihindeki 11. olağan genel kurulunda 4. kez seçilen genel başkan. son derece yüksek bir egoya sahiptir. ve tam anlamıyla bir siyaset adamıdır. ki bu siyasi aklı sayesinde her genel kurulda özellikle güçlünün (ya da kazanma potansiyeli olanın) yanında olma arayışındaki ortadaki delegeleri kapmanın psikolojik avantajını her dönem yaşamıştır.

  son genel kuruldaki konuşmasında inandırıcılığı tartışmalı ama yakın ilişki düzeyinin açığını veren şu açıklaması oldukça dikkat çekicidir; "son genel seçimlerde bana parlamentoda olan 3 partiden milletvekili teklifi geldi, hatta bakanlık bile teklif edildi ama ben bu yola gönül verdiğim için hiçbirini kabul etmedim." kendisinin en fazla eleştirildiği konulardan birisi akp genel merkeziyle haşir neşir olması ve özellikle davutoğlu döneminde iktidarla olan yakın ilişkisiydi. tabi akd'deki başkanlık azminin bir siyasi ikbal hevesinden ötürü olduğu her halinden belli olan birinin, vekillik ve bakanlık tekliflerini reddettiğine inanmalarını beklemesi kendisini dinleyenlerin zekalarını baya hafife aldığının bir göstergesiydi.