şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dylan dog, nathan never, zagor, martin mystere gibi dergileri yayınlamaya heves etmiş, sonra bu işi yüzüne gözüne bulaştırmış, iğrendiğim bir ortaklık.
  • tuyap fuarinda afilli bir stand acmi$ yayinevi.
  • birkaç masalı bambaşka bir açıdan anlatan 'benim hikayem' diye bir kitapları çıkmış. mesela 'kırmızı başlıklı kız' kötü kraliçenin ağzından anlatılıyormuş. bu yeni bakış açısına göre kraliçe bir defa sarayın yükünden çok bunalmış, üstelik aşırı uçarı ve de vurdumduymaz prensesin sürekli abur cubur yemesinden de usanmış..zehirli elma yalanmış yani..

-mış, -muş deyip durmamın sebebi, mevzuyu bir arkadaşımdan duymam ama stoklarda tükendiği için kitabı bulamamam. nerede bulunur bilen, duyan, gören varsa bir mesaj atıverecek olsun mu?

sonradan ekleme:

yazarın ismi daphne skinner ve kraliçenin şöyle bir ifadesi var;

"prensese benzemememin temel nedeni, bütün günümü sarayı fırçalayıp süpürmekle geçiriyor olmam. temizlik yapıyor olmak umurumda değil! aslında, hoşuma bile gidiyor, ama giysilerim mahvoluyor; hemen eskiyorlar. babam yıllar önce öldüğünden beri yeni bir elbisem olmadı."

biliyordum zaten, kimsecikler kötü değil işte! sadece öyleymiş gibi görünür bazen...
  • bir türk yazarı olarak kitabınızı yayımlatmanızın mümkün olmadığı yayınevi. çıkardıkları kitaplara bakarak, daha çok türkçe bilen amerikalılara hitap ettiği söylenebilir.
  • amerikan malı samanlığı.
  • görkem yeltan'ın haliçten bulutlar geçerken isimli kitabını çıkartan yayınevi.
  • bay majör'le klasik müzik masalları adında bir serileri var. johann sebastian bach, fryderyk chopin, antonio vivaldi, wolfgang amadeus mozart, piyotr ilyiç çaykovski, ludwig van beethoven'ın hayatlarını, eserlerinin öykülerini anlatıyor. kitaplarda ayrıca içindeki hikayeyi ve örnek eserleri içeren bir cd de var. çocuklar için tavsiye olunur.

http://www.de.com.tr/…cinsiyet=&kategori=&karakter=
  • genelde pahallı telif anlaşmaları yapılan ürünleri yayınlayan yayın kuruluşu.

özellikle çocuk kitapları alanında fenalar, telif ve isim hakkı, logo hakkı helalli olan materyaller basarlar. edebiyat ve güncel alandaki yayınları ise artık iyiden iyiye ucuzlamakta. (kalite olarak)

örneğin "2013'te ne basmışız konularına göre bir bakalım karşımıza dizelim" deseler, kendilerinin okuyacağı çok çok az sayıda kitap çıkacaktır. mustafa akyol, taha akyol, altan öymen filan basıyorlar hala. yok böyle bir kafa. dex serisine hiç girmiyorum; teenager vampir kurtadam tayfası... allah'ım aklıma mukayet ol ya rabbim. adam gibi 2-3 kitapları var ya olacak iş değil. bu adamlar bir de manyak yatırım yapıyorlar. çin'de kitap bastırtıp getirmeler filan var ama çoğu roman hala kötü kalite enzo kağıttan.

bir de koskoca egmont'la ortaksınız ya daha da birşey demiyorum.
  • haruki murakami'nin kitapları çok satıyor diye bu kadar pahalı olmak zorunda mı? kapak karton olsun neden ciltli ya da ikisi de olsun. murakami okumayı seviyoruz diye cebimiz bu kadar zorlanmaz ki !!