şükela:  tümü | bugün
 • viral bir şekilde her yere açılmaya başlayan adana merkezli bir tatlıcı. kaymaklı kadayıfı orgazmiktir ve sanılanın aksine çok hafiftir. instagram'da sürekli food porn tarzı paylaşımlar yapıyorlar kafayı yememek mümkün değil.

  mersin, ankara ve istanbul'da şubeleri var.
 • ankara şubesini test etmiş biri olarak izlenimlerimi anlatmak istedim. fıstıklı kaymaklı kadayıfı lezzet olarak kesinlikle efsane. akışkan kaymak kadayıfın olayını bambaşka bir boyuta taşımış ama fiyat performans olarak baktığımızda yetersiz buldum. porsiyon fiyatı 18 tl ve instagram reklamlarına göre oldukça küçük bir porsiyon geliyor. tatlı seven biri zorlanmadan 3 porsiyon gömer. kalıcı olmaları için bu soruna çözüm bulmaları gerekiyor. bir de tatlıcı açıp çaya para almak nedir abicim geçin bu işleri artık.
 • çaya para aldığı için benim için baştan bitmiş mekan.
 • maalesef fiyatına göre yediğim en kötü kadayıfı yapan mekan.

  ufacık porsiyonun fiyatı 18 tl, bakın bu kadayıf, şobiyet-künefe falan değil, kadayıf.

  ve bu 18 liranın karşılığı yumuşacık ve soğuk kadayıf dilimi. bi çıtır çıtırlık, damakta bıraktığı güzel bi lezzet vs. yok.

  hizmeti iyi, ürünü kötü. fiyatı alakasız.
 • çengelköy şubesinde servis edilen fıstıklı kaymaklı kadayıf istanbul sınırları içerisinde lezzet ve malzeme kalitesi açısından kesinlikle zirveye oynar. aynı şeyi cevizli kadayıfları ve diğer tatlıları ( sarma vb.) için söylemek pek mümkün değil maalesef.
  tatlıcıda çaya para vermek koyuyor cidden ama buna rağmen çayları da etraftaki popüler mekanlarda içilebileceklerden belirgin seviyede daha lezzetli ve şimdiye kadar henüz bayatlamış çay servis ettiklerini görmedim.
  fiyat konusunda bir tık aşağıda olmalılar porsiyonlar hesaba katıldığında; bu durumu tatlıyı paket olarak alıp (paket porsiyonu daha küçük) civardaki meşhur çay bahçesinde manzaraya karşı tatlınızı yiyerek çözebilirsiniz.
  yalnız sabah sabah tatlıcıya entry girince insanın servisten inip lanet olsun iş hayatına diyip tatlıcıya gideyim diyesi geliyor :)
 • instagram furyasının ne kadar aldatıcı olabileceğinin en büyük örneklerinden olan tatlıcı.

  instagram hesaplarındaki görüntülere kanarak ve epey yolu göze alıp, geçenlerde ankara şubesine gittim. mekan büfeden bozma bir çay ocağı sanki. servis, garsonlar, temizlik, düzen her şey o kadar kötüydü ki anlatacak kelime bulamıyorum. sipariş verebilmek için resmen mücadele verdik. yoğunluktan olduğu sanılmasın, garsonun çok güvendiği hafızasının o kadar da kuvvetli olmayışından. menü gelmedi, belki de yoktur bilemiyorum. ürünler de saydıklarımdan halliceydi ne yazık ki. yalnız havuç dilimine bir parantez açmam gerek: ben bu kadar kötü ve bayat bir tatlıyı hayatımda yemedim. inanın daha mekandan kalkmadan şikayet edebileceğim bir merci aradım. çünkü birlikte gittiğimiz insanlar benim fikrime uyarak geldiler ve daha mekana oturduğum ilk andan itibaren mahçup oldum.

  düzenleme: imla
 • lisede gittiğim dershanede matematik hocam olan kişinin işlettiği mekandır.
 • her gördüğümde beni benden alan, aklımdan silmek için çeşitli çabalar harcadığım görsen şölen. sabah sabah gördüm yine düştü aklıma.üzerine dökülen fıstıkların tabakta çıkardığı ses :( daha fazla gitmek istediğim bir yer olmadı. gidecem diyip de gidemedim bir türlü. kendimi affetmiyorum. bir tek çengelköyde var bildiğim kadarıyla. az kaldı kavuşmamıza. ilk fırsatta gidip editleyeceğim.

  edit: imla
 • bu topici görünce adanada bulunan doğan kaymaklı kadayıf geliyor aklıma :d