şükela:  tümü | bugün
  • ahmet hakan ‘ın iyi parti ile siyasi parti haberlerine fazlaca yer vermesinin ardından etliye, sütlüye pek dokunmayan buket aydın ile yayın hayatına devam eden ve reytinglerde aşağılara düşen kanal d‘nin yanında hafta içi ismail saymaz ve nevzat çiçek’te cnn türk‘teki görevlerine son verilmişti.

düzeltme: irfan değirmenci‘yi atlamış değiliz, unutmuşuz. ayrıca onlarca haber muhabirinin de görevine son verildi. isim isim, tek tek tarama yapmadım, zorunda da değilim. ayrıca şu sağcı, bu solcu, falan milliyetçi, filan ülkücü veya dindar ayrımı yapmadım.

bugün cnn türk ana haber bültenini sunan duygu demirdağ‘da görevinden ayrılmış. yeni gelen patron tek tek defter düzüyor.

nevşin mengü‘nünde doğan medya’nın devrinden önce eleştirel tavırlarından olsa gerek görevine son verilmişti.

ana akım haber kanallarında eşleştiren insan kalmayacak gibi görünüyor.

ekşi’de gündeme bakıyorum insanın içi daralıyor (bkz: torpilsiz işe girmenin imkansızlaşması). yahu kol kırılır içinde kalır, biat, itaat, yalakalık; eş, dost, akraba anlayışıyla nereye kadar.

eleştiri olmadan nasıl gelişeceğiz, nasıl ilerleyeceğiz? pısırıklık, durağanlık mı bizi daha mı ileri götürecek?

başlığı daha fazla dağıtmayayım eyy demirören beşiktaş’ı bitirdin, federasyonu kuruttun, medyanın da içine etmeye başladın ne zaman doyacaksın, başımıza bela mısın?

edit: onlarca haber muhabirinin ismini yazmıyorum malesef. ekran önündekilere değiniyorum.

murat güloğlu,cnn türk ekonomi müdürü ebru baki, fikret bila da istifa etmiş deniyor. cnn türk programında özellikle çok ciddi değişikliler oluyor. hamdolsun medyanın %90’ı ele geçirildi.
  • kendi kendilerini bitirirler inşallah dedirten kıyım.

iş yerimde sürekli cnn türk açık olurdu, artık direk halk tv'yi açıyoruz. bitmek bilmeyen kitap reklamları küfür ettirse de elde kalan tek kale olması nedeniyle ses etmiyoruz.

ana haber için de fatih portakal ve fox haber tercih ediyoruz. yandaşlara muhtaç değiliz neyseki.
  • nevzat çiçek'e bile tahammül edilemiyorsa gerçekten ülkede muhalif olmak imkansız. nevzat çiçek diyorum muhalif bile değil.
    (bkz: irfan değirmenci'nin kovulmasına ne dediler)
  • alternatif kanal arayanlara krt tv'yi tavsiye ediyorum. teknik ve yayın kalitesi olarak cnn türk ile yarışamaz elbette ancak içerik olarak cnn türk'den aşağı kalmayacak bir kanaldır.
  • beklenen kıyımdı ama beklediğimizden de erken oldu.
  • birer b.k çukuru haline gelmiş televizyonlardan tümüyle kopma nedenidir.