şükela:  tümü | bugün
 • çanakkale onsekiz mart üniversitesi'nde görev yapmakta olan jeoloji profesörü. uzmanlık alanı jeoarkeolojidir. geçtiğimiz günlerde istanbul çevresinde yapılan arkeolojik çalışmalarda zeminde tsunami izleri bulmuş ve istanbul'da beklenen depremle birlikte tsunami de olacağını söylemiştir.*

  ayrıntılı bilgi için: http://jeoloji.comu.edu.tr/…vprofiles/dperincek.htm

  edit:doğu perinçek ile kardeş oldukları söylentisi vardı jeoloji çevrelerinde, asılsızmış. uyarısı için carsi paleontolojiye de karsi'ya teşekkür ederim.
 • doğu perinçek ile kuzen olan jeoloji profesörü. uzmanlık alanı petrol jeolojisidir, jeoarkeoloji daha ziyade hobisidir. prensiplerine sıkı sıkıya bağlı bir hocamızdır, hiç bir suretle bunlardan ödün vermez, eğip bükmez. ayrıca bir pertevniyal mezunudur. süper biridir kısaca.
 • çanakkale bölgesindeki heyelan faaliyeti hakkında yıllardır gerekli mercileri gerek basın yoluyla gerek kendi başına uyaran ancak bir türlü söz geçiremeyen jeoloji profesörü. son iki yılda yağışların artması ile birlikte çanakkale-izmir karayolunun viyadüklerinde gerçekleşen büyük çatlakları duyurmakta ve geç kalınmadan çözüm istemek konusunda, heyelan bölgesine inşaa edilmiş yazlıkların bulundukları yere getirdiği çözümlerin uygulanması konusunda yetkili kişilerce desteklenmemektedir.
  son gerçekleşen heyelanlar sonunda yazlıklardaki masalara zeminin eğiminden dolayı yumurta bile konulamamakta, hatta çanakkale-izmir karayolunda bulunan yol yarmalarından dökülen killi toprak sayesinde 1800 yıl önce inşaa edildiği tahmin edilen bizans dönemine ait köprüler ve su kemerleri ortaya çıkmaktadır. hal böyleyken perinçek hocanın sözlerine dikkat kesilmek gerekir.
  son günlerde karadeniz'de çok büyük petrol ve doğal gaz rezervinin olduğunu ders verir gibi gerekçeleriyle birlikte iddia etmektedir. arabistan yarımadasında yıllarca petrol aramış ve büyük olasılıkla arapların servetine servet katmış bir hocaya kendi ülkesinin destek vermesi gerekmektedir.
 • çanakkale onsekiz mart üniversitesi rektörlüğü tarafından önü kesilen ve kodamanlar tarafından sevilmeyen jeoloji profesörü.
  kendisinden (bkz: türkiye jeolojisi), (bkz: yeraltı jeolojisi) ve (bkz: jeoarkeoloji) derslerini alıpta bölümünü sevmeyen yoktur sanırım. bunun dışında okulda olduğu zamanlar kapısı her zaman herkese açıktır ve her konuda yardım etmeye çalışır. son zamanlarda çanakkale-izmir karayolunun viyadüklerindeki derin çatlaklar hakkında basına bir sürü demeç veren ancak çanakkale valisi tarafından işine bak diye terslenen biridir.aynı zamanda yabancı üniversiteler tarafından gelen teklifler (bkz: çanakkale onsekiz mart üniversitesi) rektörlüğü tarafından yaşı gerekçesiyle reddedilip önü kapatılmıştır.
 • marmaray projesi kapsamında gerçekleştirilen yenikapı istasyonu kurtarma kazılarına bir jeolog olarak iştirak etmiş olan profesör..

  konu hakkında yapmış olduğu ve mta dergisinde de yayınlanan çalışması için bakınız:

  http://www.mta.gov.tr/…kutuphane/mtadergi/141/4.pdf
 • 8 temmuz 2018 çorlu tren kazasının sebebinin bilal'e anlatır gibi anlatmış bilim insanıdır.

  https://www.sozcu.com.tr/…elan-degil-ihmal-2511104/

  ama bir çok kişi (en az % 52) dediklerini önemseyecek zira profesör ve ne yazık ki cahil değil. bu bağlamda 2018 türkiye'sinde makbul değilsin hocam, maktül olmadığına dua et.