şükela:  tümü | bugün soru sor
 • basit ve tek bir ilkedir;

  - kimin nüfusu sağlamsa götünden ayrılmayalım reklamını yapalım
 • güncellenmiştir.

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22120616.asp

  bugünkü hürriyet'in birinci sayfasında da aydın doğan'ın fotoğrafıyla yer almış.
 • 11 mart 2011 japonya depreminin uzerinden coktaan 20 ay gecti.
  ama bu vatandaslarin yaptigi ve hala ozur de dilemedigi yalan haber varken, isterse yeni anayasa'yi ceksin koysun yine bes para etmeyecek, tek kelimeye itibar edilmeyecek.

  ibreti alem olsun yalan habercilere, yalan haberden ekmek yiyenlere.
  http://sunkarsemih.wordpress.com/…/24/rtuke-mektup/
 • tamamen göstermelik yayın ilkeleridir.

  hatta yılmaz özdil ağzıyla söyleyeyim: tırışkadan ilkelerdir.
 • (bkz: #11134294)
 • yine değişmiş efenim, durduramıyoruz..;
  http://www.hurriyet.com.tr/…eri-aciklamasi-40365769

  meali: gözünüzün yağını yiyeyim, yeni vergi cezası kesmeyin...

  --- spoiler ---

  doğan yayın ilkeleri kurulu başkan vekili volkan vural, son günlerde yaşanan tartışmalar hakkında açıklama yaptı. işte vural'ın açıklaması:

  doğan medyası, kendi belirlediği yayın ilkeleri çerçevesinde yayıncılık yapmayı bağımsızlığının ve çok sesliliğinin temeli ve güvencesi olarak görmektedir. bu ilkelerin varlığı, özellikle ülkemizin birlik ve bütünlüğe ihtiyaç duyduğu bu dönemde kritik bir önem taşımaktadır. referandum süreci gibi hassas bir dönemde yayın ilkelerinin hiçbir taviz verilmeden uygulanması zorunludur.

  sosyal medya paylaşımlarını da kapsayan yayın ilkelerimiz, gazetelerde ve televizyonlarda ifade etmeyeceğimiz hususların bu mecralarda kullanılmasını da engellemektedir. özellikle sunucu veya ekran yüzü olarak görev yapan arkadaşlarımızın, kişisel görüşleri ne olursa olsun tarafsız bir konumda olmaları daha da önem taşımaktadır. zira bir görüşe angaje olmaları, haberin tarafsızlığı ilkesini zedeleyecek bir nitelik taşımaktadır. bu konum, kişisel görüşlerini ifade için yazarlık yapanların durumu ile aynı değildir. yazar ve yorumcudan beklenen, kendi görüşünü yayın ilkelerine uygun bir uslup ve içerikle kamuoyu ile paylaşmasıdır.

  bu süreçte doğan medyasının görevi , "evet" veya 'hayır'ı empoze etmek değil, tüm görüşlerin gerekçeleri ile kamuoyuna duyurulması suretiyle halkımızın sağlıklı bir karar alabilmesine katkı sağlamaktan ibarettir. "evet" veya "hayır" kampanyalarının parçası olmamak yolundaki dikkat ve titizliliğimiz editoryal sorumluluğumuzu daha da arttırmaktadır.

  doğan medyasında hemen her gün, referandum sürecinde tercihlerini gerekçeleriyle ortaya koyan yazı ve yorumlar yayınlanmaktadır. tüm görüşlere saygılıyız ve kimseyi görüşünden dolayı diğerinden ayırt etmiyoruz. düşüncesini ortaya koyan, evet veya hayır diyen yazarlarımızın hiçbiri hakkında yayın ilkelerini ihlal etmedikleri sürece bir yaptırım uygulanması cihetine gidilmemiştir.

  tartışmalara yol açan tweetler serisi ise gerek üslubu gerek kışkırtıcı ve kutuplaştırıcı niteliği ile yayın ilkelerimizin açık bir ihlali olarak değerlendirilmiş ve yaptırım uygulanmasını zorunlu kılmıştır.

  son günlerde doğan grubunu haksız bir şekilde suçlamaya çalışanlar şu hususu bilmelidir ki, 40 yıllık varlığı ile türkiye'de basın özgürlüğünün, bağımsız gazeteciliğin ve çok sesliliğin güvencesi olan doğan medyası, tüm güçlüklere rağmen demokrasi ve insan haklarına dayalı hukuk düzeninin savunucusu olmaya devam edecektir.

  kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

  volkan vural

  doğan yayın ilkeleri kurulu başkan vekili

  --- spoiler ---

  (bkz: 11 şubat 2017 irfan değirmenci'nin işten atılması) + hakan çelenk'in posta'dan kovulması
  vs.
  (bkz: evet diyen fatih çekirge'nin kovulması) *
 • üzerine yazıldığı kağıt kadar değeri yoktur.