şükela:  tümü | bugün
  • atatürk orman çiftiliği'nde yer alan, midyesi ve kokoreçi ile gönlümü fethetmiş mekan.
    istanbul'da henüz yemediğim güzellikte midye dolmalara sahiptir burası.
    çiğ köftesi, adanası, sucuk ekmeği ve ballı ballısı da çeşit olarak denenebilir.

ufaktan bir website olayına da girişmişler: http://www.dogata.com/
  • çiftliğin tam orta yerinde karşılıklı iki mekanda hizmet veren, aoç ürünlerinin kullanıldığı ve satıldığı, ruha faydalı kalbe zararlı mekan. ankara'daki lezzet durağı. köşebaşındaki büfeden araçlara ve yayalara, karşısındaki dükkanda ise oturmak isteyenlere hizmet verir. özü itibariyle pis bir ürün olan kokoreç'in en temiz ve en lezzetli yapıldığı yerdir. bunun dışında köftesi, adanası, tavuk şişi ve sucuğu da takdire şayandır.

tercih edilmesinin en önemli sebebi, yemeğin üzerine cila olarak sunduklarının niteliği ve niceliğidir. midye dolma, aoç dondurması, sütlü tatlılar, cevizli sucuk, çiğ köfte, taze çay, sahlep vs. vs.

hemen yanındaki satış mağzasından türlü türlü kahvaltılık ve atıştırmalık temin edilebilir.
  • yıllardır gide gele evimmiş gibi sahiplendiğim, dolayısıyla hunharca eleştirme hakkını kendimde bulduğum bir mekan;

doğata'nın en büyük yanlışı, sinirli sinirli ortalıkta dolaşıp millete emirler yağdırarak hem çalışanların hem de müşterinin nefretini kazanan o yerden bitme işletme müdürüdür. adam burhan altıntop'un türevi resmen.

buradan kendisine sesleniyorum: dayı, o raftan aldığın temiz bardakla su içtikten sonra; yalandan çalkalayıp tekrar yerine koyduğunu herkese anlatıyorum. o günden beridir mekanda çay içemiyorum, sağol(!)...
  • hafta ici gece saat dortte kapali olan yer. zaten ne isiniz var gecenin o vakti gidin yatin uyuyun.
  • çok çok vasat bir mekan. inanın köşebaşındaki bir yere gitseniz, paranızla rezil olmazsınız hem de daha çok doyarsınız. bugükü yemeğe verdiğim 11 lira koydu bana. 11 lira para mı diye soracaklar olacaktır tabi ama inanın buraya fazla bile. nasıl isim yapmış anlamadım ben.
  • midyesi, kokoreçi ve hatta döneri oldukça başarılı olan mekan. yalnız yok denecek kadar az garson çalıştığından, her şeyi kendi elinizle yapmak zorunda kalıyorsunuz.
  • atatürk orman çiftliği'ndeki kokoreççiler arasında şüphesiz ki en iyisidir. fakat ankara'da doğata'dan çok daha iyi ve lezzetli kokoreç yapan yerlere rastlamak mümkün.

yoklukta gideri var, olur da yolunuz çiftliğe düşerse kokorecin adresi doğata'dır.