şükela:  tümü | bugün
  • gecenin bir yarısı uykusu kaçmış kişinin tv açıp, karşına çıkan klibi izlerken efkarlanıp evde sigara araması..
    not:sözkonusu kişi sigaradan hiç hoşlanmadığı gibi, etrafında içilmesine karşı olan biridir..
  • doğaüstü olmayan,diğer olaylardan tek farkları henüz bilimsel olarak açıklanamamış olaylar.
  • ecnebilerin supernatural diye adlandırdığı olaylar.
  • ne zaman eksi sozluk'e login olsam bir dakika icerisinde en az bir mesaj gelmesi. hayir saatlerdir girmiyorum atmiyorsunuz da, tam benim login oldugum zamani nasil denk getiriyorsunuz ulan? benim bilmedigim bisi mi var? online yazarlar geri geldi de benden mi gizliyosunuz, nedir anlamadim. bir degil, iki degil.
  • universite'de ayni bolumde ve benden iki alt sinifta okuyan uc kizin, ben o evi bosalttiktan iki sene sonra ve tamamen habersiz bir sekilde, istanbul'da oturdugum evi tutmalari, bir sekilde hala bana mektup gonderen bir banka araciligi ile durumu dort sene sonra farkedip, baska arkadaslar araciligi ile beni durumdan haberdar etmeleri.

yuh ulan.
  • (bkz: ayak burkulması)

düz bir yolda, normal hızla yürürken, ayağın birdenbire taban yerine üst kısmıyla yere basmaya karar vermesi. hiçbir sebep yokken. fizik, anatomi ve mantık kurallarını hiçe sayarak, meydan okurcasına.

şaririn de dediği gibi: "...yürümekten de soğuyacak bu millet."
  • "gökten taş yağacak" derdi eskiler. haklıydılar, yağdı.
    (bkz: meteor)

"mezarlıkta cinler, periler, hortlaklar olur" derken yine haklıydılar. nitekim ispatlandı!
    (bkz: illüzyon)
    (bkz: halüsinasyon)

görüldüğü üzre, kedinin koşacağı samanlığa kadar.
    bilimin gözünü seveyim be.
  • eksisozluk'un 1dk once (bu entry i yazmaya baslamamdan 1 dk once) bana yasattigidir.

tam dusunuyordum ki ulan aslinda bole guzel inciler dokturdugun bi entryi tam 00:00da yolluyacaksin ki butun gun populer basligin en ustunde kalsin bole dusunuyorum. hani gec bi aydinlanma. kendimce yeni bir bulus yapiyorum..

sozluge girip sukela ya basmam ve akabinde karsima su entrynin gelmesi bir oldu: (bkz: #16288414)

hayat garip..