şükela:  tümü | bugün
  • 10 nisan’da yayınlanacak (bkz: netflix)’in (bkz: bear grylls) başrolündeki yeni interaktif dizisidir.
    fragman
    edit: bence büyük bir hüsran. grylls’i doğada kafamıza göre hareket ettirmek keyifli olur diye düşünmüştüm ama olmamış. her şeyin yapay olduğu çok belli. tamamen green screen ile kapalı stüdyolarda çekilmiş bile olabilir. zaman kaybı.
  • bear grylls hatrına iki bölüm dayanabildim. ama olmamış ne yazik ki.
  • çok yapay. geçişler hoşuma gitmedi. dümdüz bear grylls çekselermiş daha iyiymiş.
  • dizinin ilk bölümünde ormanda kaybolan bir kadın var ve acil bir şekilde kurtarılması gerekiyor. netflix ise kadının kurtarılma sürecini bear grylls’in oynadığı interaktif dizi şeklinde bizlere sunuyor. bu süreçte alternatif senaryolar için ekstra sahneler çekiliyor, yani kadını bulma süresi iki katına çıkıyor nerden bakarsanız. eğer gerçekten bir kadın kurtarılmayı bekliyor olsaydı ve sırf bu olay dizileştirdiği için kurtarılamamış olsaydı bu olayın ‘afrikalı çocuğun ölmesini bekleyen akbaba’ fotoğrafını çekip çocuğa yardım etmeyen kevin carter olayından hiçbir farkı kalmazdı, düpedüz kapitalizm. gerçi üstteki yazarın da dediği gibi görüntülerin bile green-screen olma ihtimali varken bu tarz çıkarımlar yapmaya gerek bile yok. netflix bizimle eğleniyy

tanım: nereden baksan fiyasko bir dizi