şükela:  tümü | bugün
  • tv 8'de başlayacak yeni bir dizi. başrollerinde demet özdemir ve ibrahim çelikkkol oynuyor.
  • değildir, kendileri şu anda dükkan maalesef.
  • halen onarılmış ve ıssız olan bir yayla kulübesinde doğmuş, birkaç zor cerrahi müdahale geçirmiş ve yalnız yaşlanan biri olarak, benim için isabetli bir aforizma.
  • konusu; acılar çeken, işleri yolunda gitmeyen, hayatı altüst olmuş ve hayatında aşk olmayan bir genç kızın hayat hikayesi ise izleyeceğim, yakında çıkacak tv8 dizisi.
  • “kimi sevip kiminle evleneceğine bile doğduğun ev karar veriyormuş. önce anneler alıyormuş kalemi eline, başlıyormuş yazmaya” cümlesiyle, fragmanı ilgimi çekmiştir.
    bir başka anlatışla; sahip olduğun aile kaderindir. hayatım boyunca hep savundum bu tezi. ailenin işinde bulunduğu ekonomik statü, çocukken yaşadığın çevre, anne babanın mesleği... hayatın sana vereceği rolün temeli. evet ilerde evleneceğin kişiye kadar belirleyici unsur. bu yüzden kaderi kaçınılmaz sanıyoruz ama elbette kişinin kalemi ele alması da mümkün.
    umarım geleneksel türk aile yapısının nelere sebep olduğunu anlatmaya çalışan, hele ki kadınların bu ülkede doğduğu evden başlayarak ne zorluklar içerisinde kaldığına vurgu yapan, kişi istemese dahi, annesinin izinden gittiğini belirten bir dizidir.
    ilk bölümünden anlaşılır mesele. inşallah tahminlerimdeki gibi aşk acısı çeken bir zavallı kadının hikayesi değildir.
  • gülseren budayıcıoğlu'nun camdaki kız romanından uyarlama. zeynep karakterini bakalım nasıl anlatacaklar bize.
  • tv8’de ekrana gelecek olan ve gülseren budayıcıoğlu’nun kitabından uyarlama bir dizi. gerçek hayat hikayesi diye belirtiliyor. demet özdemir fragmanda iyi. replikler etkileyici, senaryoise başarılı senarist eylem canpolat imzası taşıyor. eylem hanımın önceki işleri (bkz: karadayı)(bkz: gümüş) (bkz: kara para aşk) (bkz: lale devri) gayet iyiydi. umarım uzun soluklu olur.
  • demet özdemir son zamanlarda ki en iyi kadın oyunculardan ve kendisini rolüne çok güzel veriyor. bir anda dizi olduğunu unutturabilen ender oyunculardan. vede en önemlisi ruh demet özdemir izleyiciyle bütünleşebiliyor. baya baya demet özdemir fan gibi yazdım
  • kısacık monolog tanıtımıyla bile beni ekrana kitleyebilmiş başrole sahip dizi.

(bkz: demet özdemir)

1 dakikalık monolog sahnede resmen devleşmiş kadın. o nasıl oyunculuk?
  • gulseren budayicioglu'nun camdaki kiz kitabinin tv'ye uyarlanmis hali. kitapta her sayfada gozleri dolan benim gibiler icin dizi de ayni etkiyi yaratacak mi diye merakla beklemedeyim.