şükela:  tümü | bugün
 • x filesın next generationajanı. john jay doggett.eski ordu mensubudur. mulderın aksine skeptiktir.new york aksanıyla muldaaah demesi ile meşhurdur.
  ortakları dana scullyve monica reyestir. robert patrick tarafından canlandırılır.
 • tam adı john jay doggetttır.
 • scully ile pek bi güzel ve ıslak tanışmaları vardır..
 • scully'den farkli olarak skeptizmi bilimin sunabileceği kanitlara değil, görme, dokunma, hissetme gibi nedenlere dayali, lübnan'da savaşmış eski bir new york polisidir. scully'le mulder'in uzun ama sakin tartişmalarini aksine, kendisi scully'le bağıra bağıra tartışır ve o zamana dek kimsenin derisinin altina işlemeyi başaramamış oldugu scully'e laf sokmayi becerebilmiş yegane kişidir. zamanla birbirlerine olan saygilari inanılmaz derecede artar ve gönüllü olarak fbi'in most unwanted'lari arasina katilir.
 • kesinlikle izlenmesi keyif veren bir karakterdir kendisi. robert patrick'in karizmatik sesi de eklenince, gayet başarılı bir rol adamı ortaya çıkıyor.

  x-files'ın 8. ve 9. sezonlarında rol alıyor ve 8. sezonda scully'nin, daha sonra monica reyes'in x-files departmanındaki partneri. en çok ölüp canlanan ve ölümden dönen bir karakter olması nedeniyle de şamar oğlanı olmuştur. her bölümde ölmesini bekleyebiliyor insan.

  monica reyes, john doggett için "you're a dog person " demiştir. kadir-kıymet bilir, güvenilir, dürüst olarak nitelendiriyor. john doggett karakterteri de hakketen böyledir.

  ama derseniz ki mulder mı, doggett mı, tabii ki skeptik mulder.
 • --- çok pis spoiler ---

  mulder'ın gidişiyle, dizide* scully'nin yerini* almıştır bu adam.. bence kendisinde bir miktar 'redneck'lik bulunmaktadır.. gelen, gideni aratır derler; aha işte bu adam, the x files'a dahil olduktan sonra, şahsen scully'nin şüpheciliğini mumla arar olmuşumdur.. ama güzel karakterdir vesselam.*

  --- çok pis spoiler ---
 • sanki yaptığı her işi memur havasında sırf maaş alıyo diye yapan, bana da şişli adliyesinde kuyrukta beklerkenki heyecanı her hafta yılmadan bir daha yaşatan fiktif kişi*. yarım sezondur genci ortalıkta sürttürüp hiçbi insani pırıltı göstermesine izin vermeyen, sonra da ay yoksa ölücek mi diye endişelenmemizi bekleyen* senaryo ekibine de ayrıca selam ederim. bi fotoğraf vardı hani, çıkarıp iç geçirmişti, bari onu öğrenseydik altı ay olmuş dizi zamanıyla. mulder'la öyle miydi dakka bir gol bir aa kız çıplak aaa kız yatakta, samantha, komplo, peki.
 • ne yazık ki bana mc donalds menülerini anımsatıyor bu isim ve fbi ajanı imajını yerle bir ediyor. "bir altılı mc dogget alabilir miyim lütfen, sos istemiyorum..."
 • fox mulder'ın gizli dosyalar'dan ayrılmasıyla birlikte yerine getirilmiş ajan. tam yedi sezon boyunca fox mulder'ın her türlü mistik yaklaşımına kuşkuyla bakan dana scully, aradan geçen onca zamandan sonra az buçuk pişmiş ve fox muldervari bir çizgiye seyirtmiştir. işte bu noktada devreye sokulan doggett, bir nevi scully'nin kuşkucu bakış açısından yoksun kalan açığı doldurma görevini üstlenmiştir. artık bir olay karşısında, dana scully mistik yaklaşımlar sergilerken, yeni ajanımız doggett ise, bir takım şüpheci fikirleriyle scully'nin tezlerini çürütmeye çalışır. ee ne oldum değil, ne olacağım demeli. onca yıl fox mulder'ı hayalcilikle suçlayan scully, doggett sayesinde fox mulder'ın kendisinden neler çektiğini anlamış olsa gerek.
 • william'a olanları, uzay gemisinin üstündeki o ilginç yazıları ve birçok uzaylı şeysini, yaratıkları vs gorse de bir turlu inanmayan fbi ajanı. scully'nin başlardaki halini hatırlatır. mulder in gidişinden sonra kendisinden nefret etmeye hazırken hayran kaldığım kişiliktir. oğluna olanlara da üzülmüşümdür.

  edit: yazım hataları düzeltildi.