• kitapsever bir anneyse okuduğu bütün kitapları zaten çocuğuna vereceğinden bilinçsizce yaptığı bir eylem olarak kayıtlara geçsin.

*
  • evladinin okuyacagi okullara, sececegi bolumlere, edinecegi meslege ve evlenecegi kisiye de karisabilir.
  • inanması güç olsa da dahil olduğum gruptur. çok az ihtimal barındırsam da bir çocuğa dair, mizah dergilerinden büssürü topladım senin için. hayır sana ve olmama ihtimaline cesaretim yok ama bunları topluyorum. umarım bir gün beraber okuyup eğlenebiliriz.
  • -ne kitap okuycem ya herşey internette var zaten.

sığlığında evlatlar yetiştirmek istemeyen annedir.
  • daha ilk okuldayken "çeyiz" adı altında çatal-bıçak, tabak biriktiren anneyle aynıdır. annem benim evlenmeme var 20-25 sene. n'alaka simdiden? hayir 25 sene sonra 90'lardan kalma tabaklarla cok demode olmaz mıyız?
    ama yine de iyi ki varlar.
  • kendi eli ile kitaplarını yakan bir nesilden geliyorsa işi zordur.
  • mantıklı bir iş yapıyordur. ben de başladım yavaş yavaş, kendi kitaplarımı, özellikle fantastik olanları, saklıyorum. hatta ilk önce harry potter okutacağım çocuğuma, ben de o yaşlarda okumuştum ve sayesinde kitap okumayı sevmiştim. hem hayal gücü de gelişir. hatta benim kadar severse 11. doğum gününde adına hogwarts'a kabul mektubu hazırlamayı bile planlıyorum. bana yapan olmadı, bari onun hayalleri parçalanmasın.
  • çocuğu için biriktirdiği bu koleksiyonda, çizdiği veya not aldığı kitapları için de "umarım bu kitapları okurken bana küfretmez, bizim velet" endişesini taşıyan annedir.
  • aksine çocuğu okumayı sevmeyen biri olur.
hesabın var mı? giriş yap