• bunların bir kısmı başlık da açabilmektedir.
  • o kadar boş uğraşımız arasında bize bu gerçeği hatırlatan başlık.
    behzat amirden gelsin o zaman.
    sizinle benim aramda nefes almanın dışında pek bir fark yok.saçma sapan bir hayatta savrulup gidiyoruz.
  • aslında o çocuk, sen, ben, satürn, plüton, deniz, maymun charlie, leylekler, kediler, bakteriler hepimiz evrenin ufak parçalarıyız. gelecekteki ya da geçmişteki şeyler şu an biziz, yarın bizler geleceğin başka parçaları olacağız ve geçmişte de geleceğin başka parçalarıydık. kendimize, insanlara, herhangi bir şeye fazla anlam yüklemeyelim, yayalara yol verelim.
  • ölenler nerede ise oradalar.
  • belki de hiçbir yerde.

100 sene ya da 200 sene sonra hayatın devam edeceğinden, yeni bir çocuk doğacağından nasıl emin olabiliyorsunuz acaba bu ciddi bir merak konusu benim için.

varsayalım ki 100 sene sonra hayat devam ediyor olsun, lise biyolojisi bile bu sorunu çözebilmek için yeterli bilgiyi hepimize fazlasıyla verdi. hoş eğlenme amaçlı açılan başlığa da böyle şeyler yazmak ne kadar mantıklı kestiremediğimden burada kesip devam etmiyorum.
  • bebek nasıl oluşur? sperm ile yumurtanın birleşimiden. sonrasında ise bölünerek insana dönüşür. bu bölünme sırasında o sperm hücreleri de oluşur böylece bebeği oluşturacak sperm oluşmuş olur. yani cevabı şuan hayatta olan ebeveynlerinin üreme hücreleri olan sorudur.
  • osmanlı ordusu surları dövmezden evvel meleklerin erkek mi dişi mi olduğunu tartışan bizans din adamlarının derdini taşıyan,
    ne seküler ne de dini meselelere deva arayamayan,
    sorana da, "derin konu, siz anlamazsınız tabi gerizekalilar" gerginliği yasatan sorun.
hesabın var mı? giriş yap