• evden işe işten eve yaparsan daha çok beklersin.
  • hayatına giren birinin doğru insan olduğunu sarsıntılı, fırtınalı, yağmurlu, şimşekli.. bilumum doğal afet metaforlu süreçlerden beraber geçtikten sonra anlarsın. doğru insanı bulma şekli eşkıya'nın "bulduuumm saeeniiii" repliği gibi olmaz.* yeterince zaman geçtiğinde, ya da ilişki yeterince sınandığında "doğru insan" fikri, hayatına girmiş "en yanlış insan" fikrine evrilebilir. beraber mutlu bir şekilde yaşlanmayı başardıysan doğru insanı bulmuşsun demektir.

herkesin doğruları nasıl farklıysa, beklediği doğru insan da farklıdır. bu aynı insanda farklı zamanlarda bile değişebilir. geçmişte muhafazakar olup beklediği ve bulduğu kişinin doğru olduğunu düşünen birisi, ilerleyen yıllarda "bu dinler yalan dolan galiba" noktasına geldiğinde, geçmişteki doğru kişiler bugünün yanlış kişileri olacaktır. tamamen ters yöne baktığın insanlarla bir gün vedalaşmak isteyeceksindir, her ne kadar geçmişin doğru insanı olsalar da!..

hasılı; doğru nedir, bugünkü doğrum nedir, gelecekteki doğrum ne olabilir, bütün bu ihtimallerle beklediğim doğru insan nasıl biridir sorularına gerçekçi cevaplar vermeden, uzun soluklu arayışlara ve beklentilere girmek hata ihtimalini artırır. ben yeterince olgunlaştım yanılgısına düşmeden, en azından 20'li yaşları ve bu dönüşümü geçirmeyi beklemek insanı ciddi hatalar yapmaktan koruyabilir.

çünkü hayat bazen seçtiğin kişidir..
  • asla gelmeyecek bir treni beklemek gibi gelse de umudumu kaybetmek istemiyorum. behzat ç. haklı sanırım; "ben sevmeyi bilmiyorum galiba, kimi sevdiysem bana düşman oldu" demekle.
  • sabırla içinde bulunduğum durum.
  • dünyanın bir gün düzeleceğini beklemek gibidir.
  • insanlara umut bağlamayın, beklentiler üzer.
  • inatla beklediğimdir. o gemi bir gün gelecek...
  • yaklaşık 6 aydır yaptığım eylem. daha doğrusu 5 yıldır beklşyorum fakat 2 yıl önce karşıma çıkan hatun kişisiyle biten 1,5 yıllık ilişki sonrası yine aynı dertten müzdaribim.
  • burda geleceğine inanan naif suserleri görünce beni üzen kavramdır. asla gelmeyecek olanı beklemekle eşdeğerde eylemdir.
  • ben bu beklemek konusundan nefret ediyorum. kısacık olan ömrümüz bu beklemek işini yaparak geçiyor. (bkz: dinelmek) ile geçiyor vakit.

işteyiz, diyoruz ki kendi aramızda şu ramazan ayı bi geçsin rahatlarız.

sonra

şu kış gelse bu işler rahatlar bakarız keyfimize.

kış başlıyor, yeni yılda farklı olacak diyoruz.
    ocak 1 oluyor, ya arkadaş soğukta da insanın canı istemiyor! diyoruz.

doğru insan da dahil neyi beklediğinin önemi yok, beklemek senden bugünü çalan şey. olacak olan, olur.
hesabın var mı? giriş yap