şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: aramaya inandım mamafih bulamadım)

(bu bakınızı da veriyorum ki herhangi bir ayar girişiminden frijjjt diye sıyrılayım, "ama ben mazlumum, ben özrümü başta diledim" deyip sempati puanlarını toplayabileyim.)

her insanın hayatına doğru insan girmiyor olabilir, bu kabulüm. kimi insanın da hayatında kaçırdığı birden fazla doğru insan oluyor. bir insan için bir tane doğru insan olduğunu düşünmediğimden (ki açıklamam da "milyarlarca insan var lan hadi ordan"dır.) ikinci seçenek daha doğru gibi geliyor bana. yani şöyle başlanabilir, hangimiz doğru insanımızla yanlış zamanda tanışmadık ki?

birbirimize bir kaç aşk kadar geç kalmış olmasaydık
    hep yanlış gidenlerin ardından yorulmasaydık

dizelerini ansızın paylaşmak gerekiyor belki de burada. öyle çok alıntı yapan bir yazar olmamama ve feridun düzağaç'la da çok haşır neşir biriyim diyemememe rağmen bu dizeleri paylaşıyorum çünkü "bu kadar mı güzel anlatılır lan?"

ne diyeyim bunun üzerine?
    ardıma dönüp baktığımda peşinden giderek ömrümü harcadığım yanlış insanlar yüzünden, yanından sessizce geçtiğim doğru insanlar için üzülüyorum. ve bu üzüntü belki de en dayanılmaz üzüntülerden, biliyorum. keşke barındırıyor çünkü. içinden keşke geçiyor. ama ben hüzünlü bir entry yazmak istemediğim için hem burada bitiriyorum hem de sona bir "ah ulan o şut girseydi" atıyorum ki başa ve sona bakan insanlar bunu komikçi bir entry sansın. oysa içinde çok büyük acılar yatıyor lan, bilemeyeceksiniz. *
  • olmayan bir sanattır. yanlış zaman diye bir şey yoktur çünkü. bir şey ya akıyordur ya akmıyordur, ya oluyordur ya olmuyordur. gerisi bahane, biraz da avunmak için olayı dokunaklı hale getirme çabası.
  • yanlış zamanda doğru insan olmaz diyerek karşı çıktığım olgu.
  • taraflardan birinin kendisini kandırmasıdır, bir ilizyondur. zira, bir eksik yaşanmışlık ya da bir türlü yaşanmamışlık olduğunu anlatır.
  • doğru insanın sizin için zamanı izafi kılmayı denemediğini, sizinse onun için zamanı geri çeviremediğinizi gösterir.
  • kafayı duvardan duvara vurma sanatı edindirir. öyle ya da böyle çok iyi başarırım.. zamanlama konusunda dakikliğim alkışlanası ve slogan yapılasıdır...
  • "hayatının kadınıyla karşılaştığında ona şöyle diyeceksin: ben evli bir erkeğim."

korkma ben varım, murat menteş