şükela:  tümü | bugün
 • şu ana kadar başlığının açılmamasına çok şaşırdım. trt'nin hükümet propagandasının dibine vurduğu, tam olarak ne zaman yayınlandığından emin olmadığım (muhtemelen haber bültenlerinde bir bölüm) kısa programı. mottosu "yalanların sonu gelmez, doğrusu ne demedikçe."
  misal, memlekette sonu gelmeyen bir ohal süreci mevcut. hükümet bunu sanki aynı şeymiş gibi "fransa'da bile var" diye savunuyordu. fransa ohal'i kaldırdı. bu programda fransa'da yeni yürürlüğe giren terörle mücadele yasasının ohal'den daha ağır şartlara sahip olduğuna ikna etmeye çalışıyorlar izleyenleri. veya bitcoin'le ilgili bir bölüme denk geldim. bitcoin'in tek amacının yasa dışı işlem yapmak olduğunu anlattılar 3-5 dakika boyunca. yalanın adını doğrusu ne koymuşlar.
 • bu kadarına da pes artık dedirten, kısa propaganda programı.

  isviçre-sırbistan maçı öncesi açık açık selahattin demirtaş'ın çağrısı yüzünden 6-8 ekim olaylarında insanların öldüğü propagandası yaptılar. ciddi bir delilmiş gibi de hdpnin "halkımızı sokaklara inmeye davet ediyoruz" çağrısını paylaştılar.

  bir kere eylem yapmak, hükümeti ya da belirli bir kurumu, kuruluşu protesto etmek ne zamandan beri suç oldu? "bu eylem iyi yönetilemedi, şiddet eylemlerine dönüştü" diyebilirsin bak. ama bu da yorumdur, "doğrusu ne" isimli bir programda paylaşmazsın bunu. çünkü benzer bir şekilde başka birisi de çıkar der ki, hükümet ışid'e karşı net bir tavır ortaya koyamadı, sonra da eylem yapan insanları bastırmaya kalkıştı, o yüzden şiddet olayları yaşandı.

  tam anlamıyla rezilsiniz. her tarafınızdan rezillik akıyor.
 • propagandanın dibine vurulan trt’nin ilginç programsısı . rezillik.
 • tabiki doğrusunu devlet bilir, o da devlet televizyonunda yayınlanır. aksi düşünülemez bile.
  (bkz: boğaziçi küresel çalışmalar merkezi)
 • az önce denk gelip dumur oldugum program. piyasada ilac olmadığına, zam gelmesinin beklendiği için depolarin ilaç vermediğine ilişkin haberleri, saglik bakanlığını kaynak göstererek yalanladilar. bu konuyla ilgili sosyal medyada paylaşım yapanları da malûm kesim diye anlattılar. bildigin akp gençlik kollarının falan hazırladığı program galiba. iste benim vergim bu tip akp propagandası yapan programlara harcanıyor. bu dunyada cezanizi çekmeden olmezsiniz inşallah.
 • gördüğüm kadarıyla, hiç kimsenin iddia etmediği şeyleri "bu iddialar yalan" diye paylaşıp, gerçekten iddia edilen şeyleri paylaşmayan program. şu an "türkiye'nin altınları ingiltere de rehin tutuluyor" iddiasını paylaştılar. şimdi de doğrusunu paylaşıyorlar. bunu kim iddia etti birisi gösterebilir mi?
 • ypg ve ışid militanlarının yaptıkları ateşkes ve kent el değiştirmelerini göstererek "pkk ve daeş'in işbirliği içerisinde olduklarını" iddia eden program. böyle bir mantık geçerli olsaydı suriye'de savaşan tüm tarafların iş birliği içerisinde olduğu gibi bir saçmalık olduğu ortaya çıkardı.
 • bugün konu olarak küçükçekmecedeki istismar olayını işlediler. olayın aslında iki çocuğun balkondan birbirine seslenmelerinin yanlış anlaşıldığını daha sonrasında halkın galeyana getirildiğini ve suriyelileri suçlayarak işyerlerine zarar verdiklerini dile getirdiler. aslında böyle bir olay hiç olmamış ve aile olay yanlış anlaşılma diyerek şikayetini geri çekmiş ya da şikayet etmemişler o kısmı tam dinleyemedim.
 • akp propagandası yapan yandaş trt şeysi. utanmadan herkesin vergisini alıp böyle kara propaganda yapmaya devam ediyorlar. verdiğim her kuruş haram olsun bu trt denen yandaş kuruma.
 • az önceki bölümünde ibb'nin boğazlardaki yetkisinin alınması teklifi olayının yalan olduğunu iddia eden program. buna rağmen, olayın hangi kısmının doğru olmadığı hakkında tatmin edici bir cevap verememiştir.