• sayın ekşi ahalisi. dikkatinizi çok önemli bir soruna çekmek istiyorum. maalesef ülkemizde bunlar asla gündem olmadığı için biz de habersiz kalıyoruz. bu kadar büyük bir sorun dibimizde yaşanırken belki de kasıtlı olarak seçimlerle, suriyelilerle vs. ilgileniyoruz ya da bu konulara yönlendiriliyoruz. sizden ricam atacağım videoyu izlemeniz ve bu başlığı gündemde tutmanız. biraz uzun olsa da emin olun izlediğinize değecek.

konu özet olarak şu: yunanistan'ın 18 tane adamızı çalması ve yasalarca bizim olan sularımızı tahmin edeceğiniz bazı ülkelere satarak petrol/doğalgaz arıyor olmaları ve böylelikle de buradaki rezervlerle yeni bir dağıtım yolu oluşturmayı planlamaları. hem de türkiye'nin sularında türkiyesiz!

bu sözlük küçük çaplı bir türkiye gibi. burada gündemde olan bir konu herkesin dikkatini çekiyor biliyorsunuz ki. tekrardan rica ediyorum, videoyu izleyip izlemeyenlere de ulaştıralım ve bu başlığı gündemde tutalım.

ilgili link

edit-1: videoyu izlemek için vakti olmayanlar twitter'da bu akşam başlatılan #doğuakdeniz etiketine bakarak bir fikir edinebilir. uğraştırmamak için link de atalım.

edit-2: konuyla ilgili daha fazla ayrıntı için iki link daha ekliyorum.
    ilki twitter'dan bir flood.
    ikincisi de mete yarar'ın bu konuyla alakalı anlattıklarını içeren bir video.
    kaynaklar için @sinekikki adlı yazara teşekkürler.
  • bir bu eksikti.
    dışişleri bakanımız bi zahmet doğu akdeniz'deki karasularımızın zaptedilmezine karşı koymasını rica ediyorum!
  • istanbul belediyesinin kendi partisinde olması > 70'lerden beri taviz verilmemiş ege ve akdeniz sorunları

up
  • aslında kısmen bile olsa insanların haberdar olduğu ama daha fazla insanın bu başarısızlıklarını öğrenmemesi icin medyanin bilinçli olarak yönlendirilmesidir.
  • up ulan up, içerde kendi kendini kıracağına dışarda aldığın darbelere bak, adamlar böbreğe çalışıyor gardın düşüyor
  • akp tarzı dış politikanın başarısızlığının sonucudur:

önüne gelen herkesle kavga edersen, başın sıkıştığında yardımına koşacak dost bulamazsın.

taa avustralya ile bile bi anzak gününde kavga etmeye çalıştılar yahu. dünyanın öte ucuna durduk yere kaşınan bu iktidar komşularından nasıl destek görsün, niye görsün?
  • adalar ve kaya parçaları neden verildi sanıyorsunuz.
    17 yıldır dış politikada türkiye lehinde bir adım gösterin, yok!
    ordusu, eğitimi, sağlığı, ekonomisi iğdiş edilmiş ülkenin, sosyal ve milli genetiği kırıma uğratılmıştır.
  • uyumaya devam.
    bizim bakanlar üzerinde ot bile bitemeyen kayaları ne yapalım bırakalım alsın diyorlardı.

al işte sana kaya, adamlar bu kayacıklar sayesinde kıta sahanlığı ve karasularımıza giriyor bahanesiyle hakkımızın olduğu yerlerdeki doğalgaza çöktüler.

hadi girit gibi uzaktaki adaları anlıyorum da meis gibi sakız gibi ve adını sayamacağım taş atsan gidecek mesafedeki onlarca adanın yunanlara ama bugün ama 100 yıl önce kaptırılmasının mantığını hiçbir zaman anlayamayacağım.
  • istanbul seçimi varken siktir edin bunu. seçim daha önemli(!)
  • günaymadı up.
hesabın var mı? giriş yap