şükela:  tümü | bugün
947 entry daha
  • kars merkezden bildiriyorum. doğu ekspresi gidiş dönüş bileti aldık. ankara’dan çarşamba günü 17:30 da bindik. söylendiği gibi 25 saatte değil 29 saatte geldik. 4 kişi örtülü kuşet bilet aldık. şimdi yatak var diye sakın rakat gelecez diye düşünmeyin.kıç kadar oda. 2 kişi 4 kişilik bilet alın. öyle biraz daha rahat edersiniz. bu arada biz turistik trenle gelmedik. o daha rahatmış. tabi orda fiyat 4 kat daha pahalı. gezecek 2 yer var. biri ani harabeleri. 1 saat fazlasıyla yeter. diğeri çıldır gölü. yemek yerseniz 1 saat yemezseniz yarım saate işiniz biter. buralara gitmek için mantıklı hareket taksiyle anlaşıp öyle gezmek. kişi başı ücret alıyorlar. 75 tl. gittiğiniz yerlerde zaman kotası yok. taksici siz ne zaman gidelim derseniz o zaman gidiyor. merkezde de kale falan var ama sıradan biyer. şimdi biz dönüşü de tren olarak aldığımız için pişmanız. uçak bileti baktık. çok pahalı. size tavsiyem dönüş içim önceden uçak bileti alın. hatta benim tavsiyem gelmeyin. diyelim ki geleceksiniz o zaman bahar aylarında gelin. ben bin pişmanım. ayrıca sik kafalı blogger beyinsizlerine aldanmayın. dedikleri gibi değil. trende wcler iğrenç. millet sıçmayı bırak işemeyi bilmiyor. wcye giremedim. içime sıçtım bildiğin.
  • muğla'dan izmir'e giderken yoldan aldığım gezgin bir genci hatırlattı bana. herif kış planı olarak, doğu ekspresi ile kars'a gidip kamp çadırı kurmayı kafasına koymuştu. kışın, kars'ta kamp çadırı!
    belki de ölmüştür.
2 entry daha