şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hat güzel, tren yolculuğu iyi, manzara da nefis...
  askere gidip gelirken 2, arkadaşlarımla 1 olarak toplam 3 kez bindim ama sanırım bir daha asla binmeyeceğim.
  o instagram tayfasını allah bildiği gibi yapsın, boş insanlar bomboş...
 • kars turizminin patlaması sonrası okuldan eve evde okula gitmek için senelerdir tren kullanan ben yer bulamaz oldum.

  tanım: bokunu çıkarmak
 • sosyal medya yüzünden biletleri bulunamayan hat. bu nedenle doğu ekspresi biletleri hakkında da bir soruşturma açılmış:

  http://haber.sol.org.tr/…atislarina-inceleme-256284
 • (bkz: overrated)
 • eskiden kimsenin kullanmadığı, son iki senede instagram sevdalıları yüzünden suyu çıkarılan olay.

  biz bu ekspresi köye gitmek için kullandığımızda nerdeydi bu ergenler? mesela izmir’li gavur arkadaşlarım bi kere binmişler mi? yok efendim ailesi dikili’de oturuyormuş neden kars’a gitsinmiş? kars üzerinden gidecektin kardeşim, gitmediysen şimdi kars’a gidemezsin popüler kültürün köpeği seni.
  aynı şekilde karadeniz turuna da karşıyım bak; eskiden uyyy daaa haçaaan diye dalga geçtiğiniz yerlere gidiyorsunuz, belanızı skrm sizin gitmeyeceksiniz olum. popüler olan hiçbi şeyi yapmayacaksınız, farklı farklı kümeler oluşturup kendi kümenize ait altiviteler bulacaksınız. bu şekilde hiçbi şey popüler olmamış olacak, herkes özgün aktivitesini bulacak. bununla alakalı kümeleri de e-devletten random ayarliycaz öyle eş dost aynı kümeye düşmek falan da yok. mesela sana urfa’dan halil çıkacak beraber tekirdağ’a gidip ske ske tükürük köfte yiyeceksini. gitmeyeni hapse attırırız, şerefsiz evlatları sizi ya.

  yok öyle popüler diye bi yere gitmek. bununla alakalı yurt dışı düzenlemesi de düşünüyorum ama zaten gidemiyorsunuz dolar 5.20 çünkü.
 • 2001'de askere giderken bunun otobüs versiyonunu bizzat yaşamıştım. nisan ayında, ankara'dan kars'a sabaha kadar klima çalıştı, götümüz dondu ama kek, kola servisi sınırsızdı. muavin hiç esirgemedi. o zaman olağanüstü hal vardı. yolda toplanma merkezlerine yakalanmadan varabilmiştik 20 asker lay lay lom. belki trenin yerini tutmaz ama bir denemekte fayda var.
  haydi, instagram'ınızı kars turizm'le şenlendirin dostlar .
 • bilet bulamayanin gelip bu başlık altına kustugu tren hattı
  gerçekten ulkede aşırı bir mallık var.
  şimdi trene yer bulamayan mallar var . ama tren ağzına kadar dolu gidiyor boş gitmiyor. demek ki bulabilen mallar da var.
  eee neye isyan ediliyor anlamadım sen binmiyorsun ama güzel ülkemizin muhteşem vatandaşlarından biri biniyor ? sorun nerede ? niye sen bulmak zorundasın ? diğerleri insan değil mi ?

  hee bomboş gidiyor bana bilet vermiyorlar diyorsan haklısın.

  mal seni...
 • " ankara'dan kars'a giden doğu ekspresi'ne ilişkin yenilik yapılacak. kültür ve turizm bakanı mehmet nuri ersoy, "doğu ekspresi turizmle öne çıkmaya, turizm treni olmaya ve amacının dışında kullanılmaya başladı. biz de diyoruz ki o zaman amacına uygun bir trendaha organize edelim. turistik amaçlı gidenler de o trenle seyahatlerini gerçekleştirsinler. hem doğu ekspresi vazifesini görsün hem de yeni amacına uygun bir turizm treni daha yapalım" dedi.

  bakan ersoy, "turizm trenlerinin dünya genelinde çok meşhur birkaç destinasyonu var. bizim bu hattımız da çok rahatlıkla uluslararası bir turizm destinasyonu haline gelebilir. turizm treniyle turistlerin tam taleplerini tamamıyla karşılayacak özellikte tren hizmete sokabilirsek yabancı turistin ilgisini çekme açısından da faydası olur. trenin turizme katkısını gerçekleştirmemiz lazım. çok ciddi bir potansiyel var ve kendini ispat etti. biz bunu şimdi tabii turizm treni olarak yapmıyoruz, eksik olan tarafı bu. şimdi bizim bunu turizm treni haline getirmemiz ve çokta beklemememiz lazım. kısa sürede bunu formülize edip hayata geçirmemiz, lazım ve yapacağız da" dedi. "
  [yer bulunamamasıyla gündeme gelen ‘doğu ekspresi’ne ek turistik seferler geliyor - https://bundle.app/rf5jdbag kaynak]
 • yeni ve turistik versiyonunda biletler baya pahalı olacağı için eskisine olan rağbetin bitmeyeceği ana hat trenidir. isviçre mi burası? üstü camlı manzara treni koyup 5-10 kat fiyat çekince kim binsin? fakir ülkeyiz neticede...