şükela:  tümü | bugün
  • birkaç yıldır artarak devam eden kış turizmidir.

devamında kars'ın güzellikleri ile başbaşa kalırsınız.
  • son zamanlarda çevremden çok duyduğum gezidir. özellikle gençler arasında ucuz oluşundan dolayı yaygın gördüğüm kadarıyla. fakat engel olamıyorum, aklıma umut sarıkaya'nın doğa değil gümüşhane karikatürü geliyor bu gezi fikrini ne zaman duysam
  • türkiyede yapabileceğiniz f/p oranı en yüksek gezidir. gidiş dönüş 100 tl gibi bir rakama getirmekle beraber karsın ucuz konaklaması ve mutfağından da faydalanabilirsiniz. tren yolculuğu ve ani, çıldır, sarıkamış, kars merkezi gibi doğa ve mimari güzelliklerden bahsetmiyorum bile.
  • bkz
  • mükemmel bir seyahattir. tekrar tekrar yapmak istediğim tadına doyamadığım seyahat.(bkz: #67026587)
  • (bkz: hop eğleniyor muyuz gençler hoppaaa)

(bkz: evet eğleniehebhehebhebhebhebhe)

eğlenşyoruhznasmd.

eğleniyoruz demek istedi o. hebhebhebdbejdnjen.

dir.
  • karsa çok yakın yerde yaşayan biri olarak.

tren yolculuğunu bilmem ama..
    kişisel olarak danışacaklara daha detaylı bilgi vermekle birlikte bir kaç
    tavsiye.. görüş vb şeysim olacak.

ortalama veya iyi otel kısaca konaklamak için kişi başı 100 iki veya üç kişiyseniz ortalama günlük 150 300 gözden çıkarmak gerekir.

buna kahvaltı dahil oteller.
    çeltikov gibi katerina köşkü (orjinal adını alıp eski binada baltık mimarısına sadık kalınsada gerçek katerine av köşkü sarıkamıştadır)

her ne ise.
    12 havari kilisesi. ki çevresinde 500 metre karede yani 4 tane cami olmasına rağmen ince bıyıklılar tarafından cami yapılıp. mimber halı kilim sarmak suretiyle namaza açılmış gerçek sanatsal bir yapı. kenarda kalesi. harakani türbesi.. vb şeyler işte. neyse yoruldum. az gizemli olsun detayları soracakları öpüyorum özelden.
  • (bkz: 2017 turizm krizi)
    balık hafızalı goygoycular sizi.
  • milyarlık fotoğraf makinesini alan bireyin vakit kaybetmeden çıktığı gezi. üşengeç kişiler makineyi alıp vapur kıçı artisti oluyor. üşengeç olmayanlar ise doğu ekspresine binip yol boyu deklanşöre basıyor, kars'a indiklerinde birkaç saat durup hemen geri dönüyorlar.
  • ankara'dan 24 saatte kars'a varip tatilinizi baslatabiliyormussunuz..

olum 24 saat trende lan..oha aq.. yemin ediyorum hastayim hepinize..