şükela:  tümü | bugün soru sor
  • mevzu şu: ortaya çıkışı milattan öncelere dayanan budizm, tao ve tasavvuf, "aslında dünya yoktur, dünya ve madde illüzyondan ibaret" düşüncesindedir. modern bilim ise budizm ve onun türdaşlarından ancak 3000 yıl sonra dünyanın yanılsamadan ibaret olduğunu dile getirebilmiş (bkz: kuantum) (bkz: simülasyon argümanı), böylelikle doğu öğretileriyle kıyaslanınca kendisinin taş devrinde olduğunu dolaylı yoldan kabul etmiştir. nokta.
  • ilk entry sahibi eksik bilgisi ile bir anlık atlamış ömer üründülün gol sevinci gibi ho ho ho diye ancak gerçekten eksik ve hatta yanlış bilgi..
    geniş özeti şurada daha evvelden belirtmiş idik

(bkz: #74183899)

yani decart der ki kainat simülasyon olsa, yani olmasa idi, sen de olmazdın; ama sen düşünüyorsun demek ki varsın, sen düşünüyorsun, varsın, o zaman kainat da var, işte o kainatı yaratan tanrı da var demiştir decart.
    buradan madde yoktur diyenlere tetris oynamalarını tavsiye ediyorum zaman iyi geçer.
  • ezoterik bilimlerde insanlığın aydınlanma çağı y şeklinde bir yol izlemektedir. altın çağ adı verilen bu döneme şu anki halimizden manevi gelişime yönelerek daha kısa zamanda ulaşabileceğimizi öngörmüşler. sadece maneviyatla da bir yere varamazsınız.

dünyanın kaynaklarını optimum kullansaydık, herkes eşit şartlarda eğitim görse ve minimum ihtiyaçlar karşılansa ne durumda olurduk?

diğer yandan çin halk cumhuriyeti vatandaşlarının kapalı bir toplum olmasından mütevellit, dünyaya yeni yeni açılmaları, nüfuslarının onda birinin dünyadaki ülkelere dağılması durumunda ortaya çıkacak karmaşa. bilgi çağında dinlerin insanlar üzerindeki etkisi. bilemiyorum altan.
  • atom bombası ve uzay teknolojisiyle tekrar doğunun götüne kaçmıştır.
  • tasavvuf denilen şey bilime bizzat kötü, çirkin bir anlamda boru döşemiştir. 1300 yılına kadar teknolojik gelişmenin öncüsü olan islam dünyasının bu dunya boş, sktret bilimsel gelişmeyi falancı bir anlayışla yerinde saymasının tek nedeni tasavvuftur..
  • nerede olduğunu göremediğim boru. yoksa o da mı yanılsamadan ibaret?
  • aslında bir bakıma doğru önerme gibi görünse de asıl sorun o sonuca nasıl ulaşıldığıdır.

bu sonucu, göklerden gelen bir karar olarak görüp, yan devrilip yatanların medeniyet havuzundaki yerleri ile, bilimle adım adım teknolojilerini yükselterek bulanların yerleri malum.
  • anca boru döşer. napsın doğu. göçmen doğulunun üçüncü nesilde başarılı olanı da sektörel olarak batıda pimapencilik falan yapıyor.