• asıl mesele karadeniz'in doğasının overrated olması değil, insanının underestimated olmasıdır. daha o dağların, yaylaların iyi günleri. bu yamyamlar ekoturizm diye bir şey keşfettiler ve arapların da çok sevdiğini fark ettiler.
  • terasta sigara içiyorum şöyle kafamı kaldırdım binalardan bir avuç ne toprak görüyorum ne de yeşil bir şey. istanbul anadolu tarafında tepe bir yerdeyim.

yarım kalmış inşaatlar ve on binlerce bina görüyorum. bir de cami minareleri. binalar öyle iç içe girmiş ki bok gibi görüntü var.

burada yüz tane ağaç görmeye muhtacız, bir tane daha yakıyorum.
  • artvin borçkada karagölü, yine artvinde cehennem deresi kanyonunu görmemiş, rizenin giresunun yaylalarında temiz ve serin yayla havasını içine çekmemiş, yol kenarında durup uçsuz bucaksız yeşilin mavinin binbir tonunu doya doya seyretmemiş, puslu bir günde zilkaleden aşağı bakıp kendini tarihin sayfalarında bir satır arasında hayal etmemiş yazar beyanıtıdır olsa olsa
  • liechtenstein dahil tüm avrupayi gezmis ve aslen artvinli olan babamin dusuncesi.

avrupayi gorene kadar dogu karadenizi yeryuzundeki cennet sanirdim ama oralari gorunce, bizdeki laz muteahhitlerin yaptiklari katliami daha iyi anliyorum der hep.
  • overrated ne demek bilmiyorum hay aksi, cahilim gideyim de dünyanın rengine kanayım az.
  • overrated yazınca daha mı çok fav alıyorsunuz.?
  • ne güzel isviçreyi,italyayı görmeniz ... alplerde dolaşmanız. sonuçta neye güzel kime göre tartışmasına girmeden böyle diyenlere saygı duyuyorum, fakat bu “overrated” kelimesi altında yapılmaya çalışılan şey kesinlikle masum değil. sözlükte özellikle belli konularda bu kalıp kullanılıyor. insanları çatışma ortamına sürüklemek, birbirlerine hakaret etmesini sağlamaya yönelik manipülatif bir eğilim var. özellikle genç kuşağın ilgisini her daim çekmiş olan sözlükte bu bireylerde “ya harbi bok gibiyiz.. bizden bi sik olmaz, yaylalarımız bile adamlarla yarışamaz, gitmek lazım buralardan” gibi düşüncelere yol açtıkları açık. burada kesinlikle ne bir şeyi yüceltmek ne de alçaltmak gayesindeyim. konuya farklı bir açıdan bakabilmenizi umuyorum. ayrıca bu oluşturulmaya çalışan alçaklık kompleksi kesinlikle bize katkı sağlamaz, evet gözünüze kötü gözüken o yayla evleri var; peki ne yapalım ve bunu değiştirelim. yapıcı olmak zorundayız, bu dünyaya olan borcumuz ve benim gibi bazı kişiler içinse türk devrimine olan bağlılığımızı kanıtlayacak şeylerdir.
  • özellikle rize, artvin bölgesinin doğasını beğenmeyen taş olur, o kadar söylüyorum.
  • basligi acan yazarın kullandigi nick te enterrsan.
    (bkz: entry nick uyumsuzluğu).
    iddia edildigi gibi hic overrated değildir. ilk gittigimde oksijen carpmasina maruz kalmış,gözlerimi açamamıştım. bize ait olana bok atmakta ,begenmemekte üstümüze yok.
  • evet ayder sıkıntılı, uzungöl sıkıntılı ancak tüm karadeniz yaylarına sorun biçmek mallıktır.
    insan eli değmemiş o kadar yer var ki o kadar muhteşem..
    bence tur ile gitmeyin, birkaç kişi keşfe gidin ve görün.
hesabın var mı? giriş yap